Mit pierwszy: Żeby tańczyć, trzeba koniecznie umieć to robić. To mit wprowadzony głównie przy pomocy telewizyjnych stacji muzycznych, które pokazują, że możesz tańczyć, jeśli to potrafisz, bo inaczej narazisz się na wyśmianie. Tańcem zajmowano się od zawsze, zwłaszcza w trakcie wspólnych zabaw nikt nie zwracał uwagi na to, kto jak tańczy i jakie prezentuje umiejętności. Liczył się śmiech i dobra zabawa.
Mit drugi: Żeby tańczyć, trzeba mieć doskonałe ciało. To nieprawda! Taniec doskonale poprawia kondycję, mogą z niego skorzystać również osoby z nadwagą, ponieważ podczas tańca spalanych jest mnóstwo kalorii. Nie rozglądaj się więc za modelkami i tancerkami, ponieważ wygląd i taniec jest wpisany w ich zawód. Nie każdy musi super wyglądać, żeby tańczyć.
Mit trzeci: Taniec to strata czasu i nudne zajęcie. Znów nieprawda. Na zajęcia z tańca bardzo często przychodzą osoby ciekawe świata, innych kultur. Można więc poznać na nich wiele interesujących ludzi. Przede wszystkim taniec to dużo okazji do śmiechu i nauki luźniejszego traktowania samego siebie. Zajęcia taneczne to nie tylko tańce klasyczne, ale również hip-hop, jazz, R'n'B...
Mit czwarty: Żeby tańczyć, trzeba mieć dobrą kondycję. Kolejny fałsz! Taniec pozwala wyrobić sobie dobrą formę i kondycję, ale nie jest tak, że nie można zacząć tańczyć, jeśli się jej nie ma. Wykonywanie trudniejszych figur wymaga odpowiedniej gibkości i elastyczności oraz kondycji, ale przecież nie od razu Rzym zbudowano. Najpierw trzeba zacząć...
Mit piąty: Są ludzie, którzy mają dwie lewe nogi i nigdy nie będą nadawać się do tańca. Największa krzywda, jaką może powiedzieć niedoświadczony i zadufany nauczyciel tańca. Prawdę mówiąc nie ma ludzi, którzy do tańca się nie nadają. Taniec to ruch. Mówiąc „Nie nadajesz się do tańca” ktoś mógłby równie dobrze powiedzieć „Nie nadajesz się do ruchu”. Każdy się nadaje. Można tylko wpsomóc kogoś w odpowiednim doborze ruchów i gestów i w odnalezieniu w sobie wewnętrznego luzu. Skończmy z tymi błędymi poglądami i zacznijmy czerpać radość z tańca takim, jaki on jest w naszym wykonaniu.