Bardzo często nie przyjmujemy do siebie tego, że rodzaj bielizny jaką nosimy jest nie odpowiednio dobrana dla naszego ciała.  Niekiedy nasze ciało wysyła do nas różnego rodzaju sygnały, że z naszym ciałem dzieje się coś nie tak. Zazwyczaj te oznaki są interpretowane odwrotnie i szukamy innej przyczyny niż zakładana.

Data dodania: 2016-04-20

Wyświetleń: 815

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

4 oznaki wskazujące, że nosisz źle dobraną bieliznę

Zdecydowanie powinnyśmy bardziej wsłuchiwać się w sygnały wysyłane przez nasze ciało. Oznaki złego jej dopasowania mogą być różne. Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim jeżeli:

  • Po całym dniu noszenia bielizny, na naszej skórze pojawiają się różnego rodzaju otarcia lub podrażnienia,  niekiedy również zdarza się że nasza skóra jest zaczerwieniona i znajdują się na niej odciski po zdjęciu bielizny.
  • Bardzo często przechodzimy infekcje intymne, co może być spowodowane zbyt częstym noszeniem stringów, bądź też bielizny ze sztucznych materiałów. Zdecydowanie stringi nie są polecane przez ginekologów, wręcz przeciwnie są odradzane, ponieważ w wielu przypadkach są przyczyną infekcji. 
  • Przez cały dzień czujemy się niekomfortowo w bieliźnie którą mamy na sobie i cały dzień zwracamy na nią uwagę, szukając chwili na jej poprawienie. Bielizna powinna być dobrana w taki sposób, żebyśmy jej nie wyczuwały i nie zwracały na nią uwagi.
  • Jeżeli w ciągu dnia ktoś zwróci Ci uwagę że masz ładną bieliznę, jest to oznaką że jest ona widoczna również dla innych, co nie powinno mieć miejsca. Często powodem tego jest źle dobrana bielizna do danego stroju. Co prawda niektórym dokładnie na tym zależy.

Bielizna powinna być dla każdej kobiety jak jej druga skóra, powinna chronić miejsca intymne przed otarciami i bakteriami, a także być niezauważalna w ciągu dnia i powinnyśmy czuć się w niej dobrze. Pamiętajmy również, by zadbać o jej dopasowanie do danego stroju, ponieważ nie ładnie i nie smacznie jest, jeżeli wystaje nam ona spod ubrania, przynajmniej jeżeli nasz cel był zupełnie inny. Niekiedy jednak zdarza się tak, że tracimy po prostu nad nią kontrolę, co jest wcześniej nie zaplanowane i często dla nas krępujące. Wygląd kobiety powinien być jej wizytówką, dlatego ważny powinien być dla nas każdy szczegół naszej garderoby zaczynając oczywiście od odpowiedniego dobrania  bielizny. Jakiego rodzaju bielizna powinna znaleźć się w każdej kobiecej szafie? Po pierwsze - biustonosz w kolorze cielistym. Nie odznacza się pod ubraniami ani półprześwitującymi bluzkami. Nie każda kobieta wie, że biustonosz w kolorze cielistym powinno się zakładać pod bluzki białe. Kolejnym obowiązkowym wyposażeniem jest biustonosz z regulawanymi i umożliwiającymi różne konfiguracje ramiączkami - z możliwością krzyżowania, odpinania i dopasowywania zarówno do sukienek bez pleców, jak i do topów bez ramion. Ostatnim przydatnym elementem jest biustonosz w typie push up, który sprawdzi się do głębokich dekoltów. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona