Wiele osób kojarzy taniec z przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Wciąż jednak za mało mówi się o zbawiennym wpływie tańca na sylewtkę.

Data dodania: 2017-11-28

Wyświetleń: 1103

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Taniec a utrata wagi

Kiedy tracisz zapał do codziennego joggingu, maszyny eliptycznej i cardio-boxingu, potrząśnij swoim kuprem, aby stracić kilka kilogramów. Hip-hop, Horton i balet to ekspresyjne treningi, które spalają twoje kalorie. Zakładaj buty  i uderz w parkiet, aby uzyskać odpowiednie tętno i kształty o których marzysz.

Ruszam się i tracę kilogramy

Jednym ze sposobów obniżenia masy ciała jest zwiększenie aktywności tlenowej, a przyjemnym sposobem na to jest taniec. WHO zaleca co najmniej 150 minut tygodniowo ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, które powodują szybsze bicie serca i szybsze oddychanie. Aktywność aerobowa powinna trwać minimum 10 minut dla osoby o  podstawowej sprawności, ale dodanie minut i zwiększenie intensywności poprawi kondycję układu sercowo-naczyniowego i spali więcej kalorii. Musisz codziennie zużywać 500 dodatkowych kalorii, aby stracić 0,5 kg każdego tygodnia. Codzienne pół godziny tańca to energiczne, długotrwałe ćwiczenia, które mogą pokazać się na waszej skali jako satysfakcjonująca utrata wagi. 

Dodatkowo nauka tańca to podniesienie pewności siebie - osoby, które potrafią tańczyć mają zdecydownie lepsze relacje z ludźmi i odczuwają mniejszy strach przed kontaktami społecznymi. Międzyinnymi z tego powodu wiele szkół tańca decyduje się na przygotowanie specjanych zajęć dedykowanych osobom samotnym. Popularne kursy tańca dla singli  w dużych miastach deklasują oferty dla par. 

Kalorie wprawione w ruch

To ile stracisz zależy od wagi, wieku, płci, typu ciała i stylu tańca, ale możesz oszacować spalone kalorie w 30-minutowej lekcji tańca lub aerobiku. Według fatburn.com osoba ważąca 150 funtów zużywa średnio 233 kalorie na pół godziny tańcząc hip-hop; 154 kalorii na  idąc na dyskotekę, step dancing lub polkę. 164 kalorie to wynik  dla baletu, tańca nowczesnego, jazzu i kranu; i 221 kalorii do tańca aerobowego. Ponieważ większość zajęć trwa od 45 minut do godziny lub więcej, możesz wydłużyć wydatki na taniec z tańca. 

Warto wspomnieć o maratonach tańca organizowanych przez akademie tańca. To świetny sposób na przedłużenie wysiłku tlenowego, ale należy pamietać, by nie sięgać po alkohol - puste kalorie sprawią, że nasze starania nie osiągną upragnionego rezultatu. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena