„Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem”. Havelock Ellis

Data dodania: 2018-09-04

Wyświetleń: 672

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Taniec - lekiem na całe zło

Taniec jest radością połączenia ruchu ze słuchaniem muzyki. W czasie tańca możemy uwolnić myśli od codzienności, zmartwień oraz uwolnić ciało poddane dźwiękom melodii.

W tanecznym ruchu możemy wyzwolić swoje emocje, pracują mięśnie wszystkich partii ciała, mocniej bije serce. W organizmie wydziela się adrenalina, noradrenalina i hormon szczęścia, czyli endorfina. Mózg zostaje dotleniony, a nasze ciało i umysł osiągają równowagę oraz harmonię. Dzięki tańcu wyraźnie poprawia się nasze samopoczucie oraz zadowolenie z życia.

Taniec pokazuje nasz charakter, osobowość oraz temperament, nie ma w nim miejsca na hipokryzję. Wirując na parkiecie prowadzimy rozmowę pozawerbalną z drugą osobą, poprzez taneczną ekspresję uwalniamy emocje i ciało. Taniec towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, w rytm bębnów nasi praprzodkowie wyrażali wszystkie swoje najsilniejsze emocje i dawali im w ten sposób ujście. Jest to najbardziej naturalny sposób na pozbycie się negatywnych uczuć, leków, gniewu, obaw oraz złości. Taniec to także wspaniały sposób na wyrażenie radości, o czym świadczą od wieków roztańczone wesela w każdym zakątku świata.

Uwolnienie swoich uczuć poprzez ruch w rytmach swoich ulubionych dźwięków powoduje, że nasz umysł się oczyszcza, ciało nabiera elastyczności, całość nabiera harmonii i osiągamy większą samoświadomość. Z tego powodu taniec jest często elementem wielu terapii. Mózg w przypływie endorfin pozwala nam na odczuwanie zadowolenia, dzięki czemu możemy nawiązać kontakt ze strefą duchową jednocześnie stymulując ciało. Tańcząc można wyrazić siebie, opowiedzieć opowieść, swoją historię, pokazać emocje, które są ukryte głęboko w środku nas i je uwolnić. Ciała nabiera sprawności, giętkości, umysł się oczyszcza z narastających emocji.

Taniec ma dla nas zbawienny wpływ, pomaga w osiągnięciu dobrego nastroju, jest wspaniałą metodą na sprawne ciało i zdrowy umysł oraz zwiększenie poczucia własnej wartości.

Tańczyć można w parze,  solo, na plaży, w domu, na zajęciach fitness, wolno, szybko, klasycznie albo na ulicy. Różnoroność stylów, możliwość wybrania odpowiedniej dla siebie muzyki daje nam nieograniczone możliwości  działania. Taniec jest najtańszym lekarstwem świata na wszystkie smutki i troski. Wystarczą chęci, dobra muzyka i kilka metrów kwadratowych. To bardzo niewiele, a korzyści są niewymierne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena