Irytują Cię częste przerwy w dostawie prądu, które zaburzają Twoją pracę? A może masz garaż, warsztat lub działkę rekreacyjną bez dostępu do energii elektrycznej? Rozwiązaniem dla Ciebie może być agregat prądotwórczy. Jaki szczególnie warto wybrać? Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim generatory z silnikiem diesla. Zobacz, jakie są ich największe zalety.

 

Data dodania: 2023-04-01

Wyświetleń: 140

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zobacz, jakie zalety mają agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla

Agregaty prądotwórcze – diesel czy benzyna?

Zastanawiasz się, jaki agregat prądotwórczy wybrać? Doskonałą alternatywą dla klasycznych generatorów działających na benzynę są agregaty z dieslem. Są one wprawdzie nieco droższe, ale nie powinieneś się tym zrażać, ponieważ koszt eksploatacji jest znacznie niższy w przypadku diesla. Nie zapomnij, że silniki benzynowe mają przede wszystkim wyższe spalanie. Znacznie lepiej jest ponieść jednorazowo większy wydatek, by dzięki temu później sporo zaoszczędzić. Ma to sens zwłaszcza wtedy, gdy z generatora korzystasz stosunkowo często. Agregat prądotwórczy diesel jest niezastąpiony w przedsiębiorstwach, na budowie, ale także na działkach rekreacyjnych, na których spędza się znaczną część roku. Jeśli masz pewność, że często potrzebujesz agregatu, nie wahaj się i wybierz właśnie diesla.

Jakie są najważniejsze zalety agregatu prądotwórczego z dieslem?

Zakup agregatu prądotwórczego to stosunkowo duży wydatek. W związku z tym na pewno zależy Ci na tym, aby urządzenie było wydajne i posłużyło naprawdę długo. Musisz wiedzieć, że generatory z dieslem rzadziej się psują i mają znacznie lepszą żywotność. Wynika to przede wszystkim z ich konstrukcji. Co ważne, nawet jeśli dojdzie do ewentualnej usterki, łatwiej jest ją zlokalizować i usunąć właśnie w generatorach z dieslem. Ich silnik ma prostą budowę, bez świec czy cewki zapłonowej. Łatwość naprawy pozwala także zmniejszyć jej koszt.

Oprócz tego istotny jest fakt, iż agregaty z dieslem występują zarówno w wersji przenośnej, jak i stacjonarnej. Jeśli szukasz urządzenia o szczególnie dużej mocy, wcale nie musisz decydować się na model z silnikiem benzynowym. Agregat prądotwórczy z dieslem również doskonale powinien sobie poradzić. Wybór urządzeń jest naprawdę duży i z pewnością znajdziesz generator odpowiedni do Twoich potrzeb.

Jak widać, warto rozważyć zakup agregatu prądotwórczego z silnikiem diesla. Wyróżnia się on niskimi kosztami eksploatacyjnymi, dużą wydajnością, bezawaryjnością i naprawdę długą żywotnością. Jeśli się na niego zdecydujesz, na pewno nie pożałujesz swojego wyboru.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena