Czy nadchodzi kres tradycyjnych książek? Czy książki w postaci plików PDF i MP3 zajmą miejsce tych, z których pieczołowicie ścieramy kurz. Faktem jest, że coraz częściej sięgamy po cyfrowe wydania książek i prasy.

Data dodania: 2009-09-17

Wyświetleń: 1969

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy e-książki stanowią zagrożenie dla książek papierowych (tradycyjnych)?. Coraz więcej e-książek znajduje miejsce w naszych domach, czy mogą one konkurować z tymi, które czytamy od lat?.

Coraz częściej i więcej różnego rodzaju portali internetowych, e-sklepów zachęcają nas do zakupu produktów cyfrowych, e-książek, książek audio czy też e-prasy, którymi już w  kilka minut po zakupie możemy się cieszyć  bez wychodzenia z domu.

Pomimo, że wiele osób zarzeka się, że tradycyjnej książki nic nie jest w stanie zastąpić to faktem jest, że coraz częściej sięgamy po ich cyfrowe odpowiedniki . Czasami z lenistwa czasami z czystej ciekawości. Faktem jest, że książki w postaci plików PDF lub MP3 coraz częściej goszczą w naszych domach.

Z pewnością wiele osób słyszało o poradnikach wydawnictwa Złote Myśli  a być może nawet spotkało się z ich ponad czasową treścią, ale e-książki to nie tylko poradniki. Coraz więcej książek ukazuje się w formacie PDF i MP3 Literatura piękna, kryminały i sensacja, Bajki, Lektury szkolne i ich opracowania czy też wspomniane wcześniej poradniki. I chociaż kieszonkowe czytniki plików PDF  to jeszcze rzadkość to niemal każdy z nas nosi przy sobie odtwarzacz MP3 chociażby w postaci telefonu komórkowego.

Czy oznacza to zbliżający się kres książki papierowej?. Nic bardziej mylnego.  Czy rozwój Internetu a wraz z nim dostęp do wszelkiego rodzaju wiadomości regionalnych, krajowych czy też światowych przyczynił się do upadku gazet papierowych?. Nie, wiadomości z Internetu stały się ich uzupełnieniem.

Dokładnie to samo dotyczy książek.  W zaciszu domowych pieleszy będziemy delektować się książkami papierowymi a w podróży  posłuchamy  ich odpowiedników na mp3. Coraz częściej podróżujemy i zapewne nie raz będąc w pracy za granicą chcieli byśmy poczytać książkę czy gazetę w języku ojczystym. Przecież nie jesteśmy a stanie zabrać ze sobą zbyt wielu książek i wtedy książki zapisane w pliku PDF lub MP3 pozwolą nam oderwać się od rzeczywistości i powędrować  w świat naszych ulubionych bohaterów książek.

(zgadzam się na podmianę linku partnerskiego pod warunkiem zachowania orginalnego podpisu pod artykułem)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena