Odpowiednie obuwie wybierane w sam raz na górskie wyprawy może zagwarantować nam komfort i bezpieczeństwo podczas naszej wędrówki. Na co zatem zwracać uwagę podczas ich wyboru?

Data dodania: 2014-06-23

Wyświetleń: 1235

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W góry tylko w butach trekkingowych

Nie ma chyba ważniejszego sprzętu górskiego niż odpowiednio dobrane buty trekkingowe. Wybierając się w góry, podążając nawet łatwą ścieżką, niewłaściwe obuwie może doprowadzić nasze stopy do opłakanego stanu i kontuzji, których wyleczenie nie będzie należało ani do szybkich ani do przyjemnych. Może się również wiącać z ogromnymi kosztami leczenia i rekonwalescencji czy zakupem drogich lekarstw.

 

Dlatego właśnie buty trekkingowe najlepiej kupować w autoryzowanych sklepach górskich, które oferują swoim klientom asortyment specjalnie przystosowany do wypraw turystycznych i wspinaczki oraz zapewniają swoim klientom pomoc w wyborze i gwarancję jakości.

 

Na co jednak trzeba zwracać szczególną uwagę podczas wybierania butów? Przede wszystkim należy sprawdzić ich podeszwę. Powinna ona być wystarczająco gruba i twarda, aby amortyzowała stawianie kroków nawet w trudnym terenie, jak i elastyczna na tyle, by nie utrudniała poruszania się i nie krępowała ruchów. Doskonałym przykładem podeszwy wykorzystywanej w produkcji naprawdę dobrych butów trekkingowych są podeszwy marki VIBRAM używane przez takie znane firmy jak The North Face, Scarpa, Salewa i wielu innych znanych producentów obuwia turystycznego.

 

Każdy nawet największy sceptyk, który nie wierzy w właściwości dobrych butów turystycznych szybko przekonuje się o swoim błędzie, wystarczy mu jedna wycieczka górska w zwykłych trampkach czy innych butach z płaską lub źle wyprofilowaną podeszwą. Jeżeli taka osoba na swoją drugą wycieczkę wybierze na przykład profesjonalne buty trekkingowe, to już nigdy nie popełni tego błędu i nie wybierze się w góry bez przygotowania i bez odpowiedniego obuwia.

 

Komfort wędrówki w profesjonalnych butach trekkingowych jest nieporównywalny z żadnym innym obuwiem, zwłaszcza, jeżeli w planie naszej podróży jest ciężki czy też często niedostępny teren górski. Warto zatem odpowiednio przygotować się do każdej outdoorowej wyprawy i zaufać sprawdzonym rozwiązaniom, a góry staną się dla nas krainą, z której będziemy powracać bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, a nie o nowe kontuzje i urazy mogące utrudnić nasze życie na wiele kolejnych dni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena