Mimo że bidetta to w łazienkach żadna nowość i od lat wykorzystywana jest gospodarstwach domowych czy łazienkach publicznych, nadal wiele osób nie zna tego konkretnego rozwiązania, jego zalet i funkcjonalności.

Data dodania: 2017-10-16

Wyświetleń: 1159

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bidetta – co to takiego?

Czym jest zatem bidetta i gdzie się ją stosuje?

Bidetta jest elementem baterii umywalkowej i występuje pod postacią osobnej, wyciąganej rączki natryskowej. Rączka połączona jest z baterią za pomocą węża, w podobny sposób jak natrysk prysznica, z tą różnicą, że bidetta posiada przełącznik uruchamiający strumień wody na rączce, dla większej wygody i funkcjonalności armatury.

 

Bidetta to przede wszystkim funkcjonalność, wygoda i higiena w łazience, ale i dla nas samych. Może ona z powodzeniem zastąpić bidet i posłużyć nam do podmywania się. Nie zajmuje wiele miejsca, dlatego jest wręcz idealna jako element wyposażenia małej łazienki. W przypadku tradycyjnego bidetu potrzebne jest nam dodatkowe miejsce do zainstalowania miski ceramicznej oraz dodatkowa przestrzeń, by móc wygodnie z niego korzystać. Posiadając baterię z bidettą, możemy połączyć funkcję miski ustępowej z bidetem i wygodnie korzystać z obu urządzeń.

 

Ponadto dzięki wyciąganej rączce i wężowi łączącemu bidettę z baterią umywalki możemy wykorzystać ją również do utrzymania czystości w łazience i docieranie strumieniem wody w trudno dostępne miejsca. Dużo łatwiej wyczyścimy dzięki niej umywalkę czy krawędzie miski sedesowej, a możliwość zmiany ciśnienia i intensywności strumienia doskonale poradzi sobie z wszystkimi zabrudzeniami.

 

Innym zastosowaniem bidetty może być napełnianie wodą wysokich naczyń, wazonów czy wygodne napełnienie wiadra, bez konieczności dźwigania go czy przechylania, starając się dopasować do rozmiaru umywalki czy kąta nachylenia baterii. Bidetta z długim, wyciąganym wężem z łatwością napełni wiadro stojące na ziemi, oszczędzając nam wielu frustracji.

 

Bidetta doskonale sprawdza się również jako urządzenie myjące i opłukujące, które możemy wykorzystać, np. do wyczyszczenia butów po spacerze, zabawek pozostawionych na dworze, a także łap naszych czworonogów, zanim wskoczą nam z błotem na kanapę czy łóżko. Wystarczy nad umywalką czy ustępem opłukać pod ciśnieniem zabrudzone przedmioty, by nie narobić sobie dużego bałaganu w domu. Bidetta może nam również posłużyć do umycia stóp, jeżeli akurat nie chcemy pakować się do wanny czy kabiny prysznicowej lub gimnastykować, wsadzając stopy do umywalki.

 

Jak widać niezwykła prostota i funkcjonalność bidetty to jej ogromne zalety, które przydadzą nam się w codziennym korzystaniu z toalety i wielu innych czynnościach domowych czy higienicznych.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena