Urządzenie przytulnej i wygodnej łazienki wymaga zastosowania odpowiedniego wyposażenia oraz dodatków, które odznaczają się wysoką funkcjonalnością, a przy tym mogą być bezpiecznie stosowane nawet w bardzo trudnych warunkach. Coraz więcej osób właśnie w tej części domu decyduje się na wykorzystanie wzorzystych i dekoracyjnych tapet.

Data dodania: 2022-07-28

Wyświetleń: 289

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Efektowna tapeta do łazienki – co wybrać?

Czy rzeczywiście jest to opcja praktyczna i w pełni bezpieczna? Jakie tapety zastosować, by mieć pewność, że przetrwają przez długi czas w optymalnej kondycji? O tym napiszemy poniżej.

Czy każda tapeta nadaje się do łazienki?

Łazienka to jedno z pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, w których całe wyposażenie i dodatki należy dobierać z wielką ostrożnością i uwagą. We wnętrzu panują bowiem bardzo specyficzne warunki (wysoka wilgotność, zmiany temperatury). Potrafią być one niezmiernie destrukcyjne dla standardowych rozwiązań z drewna, tkaniny lub papieru.

Czy zatem jest to dobre miejsce do tego, by umieścić w nim tapety ścienne? Wszystko zależy od tego, jaki produkt trafi do tej przestrzeni. Zdecydowanie nie powinno się w nim umieszczać klasycznych produktów papierowych. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się rozwiązania z włókna szklanego lub winylowe, dostępne choćby na stronie: https://wallart.com.pl.

Jakie produkty wykorzystać w pokojach kąpielowych?

Czym powinny się wyróżniać tapety do łazienek? Przede wszystkim muszą to być produkty w pełni odporne na wilgoć i przypadkowe rozchlapywanie wody. Warunek ten spełniają wspomniane wcześniej produkty winylowe (najlepiej laminowane) oraz tapety z włókna szklanego.

Są one ponadto wykonane z materiałów o dużej trwałości, dzięki czemu da się je bez przeszkód przecierać i myć, by utrzymać w łazienkach sterylną czystość. Ma to olbrzymie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników pomieszczenia, a także wpływa na walory estetyczne całej przestrzeni.

Najmodniejsze wzory tapet do łazienek – w jakim stylu produkty wybrać?

Tapety winylowe produkuje się w rozmaitych kolorach i wzorach, by bez trudu wykorzystać takie rozwiązanie w modnych łazienkach. Niekiedy przykleja się je na całej ścianie, choć obecnie dominuje trend, by przy pomocy tapety ozdobić wyłącznie tylko część powierzchni, wydzielając tym samym wizualnie szczególnie ważne strefy funkcyjne, jak choćby przestrzeń przy lustrze, kabinę prysznicową lub wannę.

Wybór kolorystyki zależy oczywiście od specyfiki wnętrza oraz całościowej aranżacji. W niewielkich łazienkach przykleja się jasne tapety w duże wzory, by optycznie powiększyć wnętrze. W bardziej przestronnych pokojach kąpielowych można bez przeszkód sięgnąć po bardziej dekoracyjne rozwiązania, utrzymane nawet w bardzo ciemnych odcieniach.

Jakie wzory cieszą się obecnie największą popularnością? Wszystko zależy od wybranego stylu. Do łazienek minimalistycznych i skandynawskich wprowadza się produkty w geometryczne desenie, a zwłaszcza pasy, kratki lub kropki. Łazienki art déco wykorzystują pewien wariant takiej tapety – najczęściej są to wzory biało-czarne (kratki, plecionki, pepitki), dodające łazience sporo elegancji. W pomieszczeniach glamour stosuje się efektowne modele tapet ze złoceniami i ozdobną fakturą, a w przestrzeniach urban jungle warto rozważyć wprowadzenie fototapet z motywami roślinnymi (np. liśćmi egzotycznych drzew i krzewów).

Szczególną kategorią modnych tapet do łazienek są produkty winylowe zdobione artystycznymi kompozycjami figuralnymi, abstrakcyjnymi, pejzażami etc. Pozwala to wprowadzić ciekawy klimat oraz spersonalizować przestrzeń. Dodatkowo, efektowne rozwiązania, inspirowane dziełami sztuki, dekorują dane miejsce, stając się najbardziej efektownym dodatkiem dla wymagających.

Efektowne rozwiązania do modnych łazienek – prosty sposób na stylową łazienkę

Piękna tapeta potrafi być na tyle efektowna i trwała, że staje się idealnym sposobem na udekorowanie oraz odświeżenie łazienki. Dzięki takim produktom pomieszczenie nabiera charakteru, staje się znacznie efektowniejsze. Tak buduje się klimat sprzyjający wykonywaniu wszystkich potrzebnych zabiegów pielęgnacyjno-higienicznych, a także przyjemnemu wypoczynkowi po długim dniu pełnym obowiązków.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena