Zarabianie w internecie stało się dostępne niemal dla każdego. Nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza techniczna aby posiadać własną stronę lub sklep internetowy, nie trzeba również dużych środków na start. Najważniejszy jest pomysł i kreatywne podejście. Przedstawiamy kilka ogólnych pomysłów na rozpoczęcie swojej przygody z zarabianiem online.

Data dodania: 2014-06-28

Wyświetleń: 1354

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kilka pomysłów na internetowy biznes

Zarabianie na wiedzy
Pisanie kursów, e-booków edukacyjnych, poradników, organizacja zdalnych szkoleń – to pomysł na biznes, który może zrealizować każdy, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie: ludzie chcą się nauczyć niemal wszystkiego, więc o każdym temacie można mówić i zarabiać na tym realne pieniądze. Im bardziej niszowy temat, tym większe szanse powodzenia.

Tego rodzaju pomysły wcale nie są trudne do wdrożenia. Do przygotowania e-learningu potrzeba najczęściej oprogramowania, ale można skorzystać albo z licznych propozycji SaaS, albo podpiąć swój biznes (najczęściej w ramach pilotażu) pod zewnętrzną usługę. Można też skorzystać z darmowych systemów edukacyjnych, takich jak platforma Moodle – najpopularniejszy CMS służący do tworzenia e-szkoleń. Wbrew powszechnej opinii tego rodzaju działalność nie wymaga wcale dodatkowych zezwoleń ani szczególnie dużych nakładów początkowych.

Freelancing
Internet to miejsce, w którym każdy może pokazać to, co potrafi najlepiej. Wolnych strzelców, czyli freelancerów, charakteryzuje często bardzo wysoka specjalizacja w jakiejś konkretnej dziedzinie: copywritingu, grafice komputerowej, składzie i łamaniu tekstu, projektowaniu stron internetowych – naprawdę, możesz być kim chcesz, i nie potrzebujesz do tego skończenia jakiejkolwiek szkoły, czy posiadania zaświadczeń i certyfikatów. Wystarczy, że jesteś profesjonalistą i efekty Twojej pracy są pożądane przez klientów. Potrzebna jest także pewna doza elastyczności, bo szczególnie na początku trzeba przyjmować nietypowe zlecenia.

Freelancing jest działalnością indywidualną, więc cała odpowiedzialność za prowadzenie firmy spada na często niedoświadczonego przedsiębiorcę. Warto wtedy zapoznać się z informacjami dla początkujących biznesmenów, na przykład na www.kontofirmowe24.pl, żeby ułatwić sobie życie w początkowym okresie działalności i móc się skupić na rzeczywistej pracy, a nie przerzucaniu sterty papierów.

Zarabianie za pstrykanie
W czasach, kiedy nawet w telefonach komórkowych montowane są doskonałe aparaty fotograficzne, a oprogramowanie do obróbki (przynajmniej podstawowej) dostępne jest za darmo, zarabiać można na przykład na sprzedaży zdjęć. W tym przypadku najczęściej nie tworzy się własnego sklepu, ale wykonuje się zdjęcia na zamówienie. Można również dołączyć do platform stockowych, czyli banków zdjęć, w których prezentuje się swoje fotografie i sprzedaje je odbiorcom na całym świecie.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taką pasję połączyć z innym biznesem: niekoniecznie sprzedaż zdjęć musi być Twoim głównym produktem – możesz prowadzić inną działalność, jako zajęcie dominujące, a fotografiami handlować w ramach finansowego wspierania swojej pasji – wszystko zależy od tego, ile masz czasu, na czym chciałbyś się skupić i w czym widzisz większy potencjał. Pamiętaj tylko, żeby nie dać się omamić gotowym instrukcjom na sukces – one nie działają. Musisz wykryć własny sposób na doskonała firmę w sieci – oryginalną, skuteczną, dochodową, ale przede wszystkim dostarczającą coś, czego faktycznie potrzebują internauci.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena