Dziś moje myśli kieruję w stronę tych, którzy jeszcze nie poznali tego fantastycznego sportu. Dlatego też chciałabym w prosty i przejrzysty sposób pokazać wam, jak zacząć swoją przygodę z nurkowaniem. Po pierwsze i przede wszystkim młody adept nurkowania musi bezwarunkowo kochać wodę i nie bać się jej. 

Data dodania: 2013-02-13

Wyświetleń: 1180

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zapewne każdy z was chciałby wiedzieć, co takie nurkowanie może nam dać. Korzyści jest naprawdę dużo.
Po pierwsze poznajemy wiele nowych osób, często spoza granic naszego kraju, co pozwala nam szkolić języki obce. Po drugie odkrywamy niezliczone podwodne krainy, których widok na długo pozostaje nam w pamięci. Jak już kiedyś powiedziano: co zobaczysz, to twoje i nikt ci już tego nie odbierze.

Jeszcze mało? Pokonujesz własne lęki, schodząc coraz głębiej i odnajdujesz wewnętrzny spokój, harmonię i równowagę w naturze. Jeśli dalej nie czujesz się usatysfakcjonowany,  to dodam, że masz okazję popływać niesamowitymi łodziami, poczuć prawdziwą wolność i nauczyć się prawidłowo oddychać. Jednak pamiętaj: motywacja to tylko połowa drogi.

Potrzebny jest jeszcze sprzęt. Zgłaszając się do centrum nurkowego z chęcią poznania nurkowania od kulis, na pewno zostaniesz wyposażony w odpowiedni sprzęt. Jednak warto, byś wiedział, co składa się na podstawowy ekwipunek płetwonurka. Podstawowy jego element to butla z tlenem, bez której przebywanie pod wodą byłoby niemożliwe. Aby tlen z butli mógł dostać się do naszych ust, niezbędny jest automat oddechowy. Kolejnym koniecznym do nurkowania sprzętem są płetwy i maska, które ułatwiają poruszanie się w głębinach. Zapytacie pewnie, jak utrzymać przy sobie butlę z tlenem? Do tego niezbędny jest tak zwany jacket, który jest w stanie także utrzymać naszą pływalność, pozwalając  nam na poruszanie się pomiędzy głębokościami. Ważnym elementem poza jacketem jest także pas balastowy dobierany do naszej wagi, który pomoże nam pokonać wyporność wody. Ostatnim elementem, o którym nie powinniśmy zapominać,  jest nasz skafander, który najzwyczajniej ochrania nasz organizm przed niekorzystnym wpływem niskiej temperatury.

Mam nadzieję, że ten krótki informator dla początkujących nurków stanie się dla was motywatorem do tego, by zacząć swoją przygodę z nurkowaniem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena