My kobiety mamy już dość kosmetyków z konserwantami. Dziś naturalnie i małym kosztem pokażemy,  jak odmłodzić skórę i przywrócić jej naturalny blask. Głównym składnikiem będzie cytryna, a w niej zawarte prawie wszystko.

Data dodania: 2013-02-08

Wyświetleń: 1383

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do zabiegów pielęgnacyjnych wykorzystujemy sok, miąższ, jak i również żółtą skórkę. Najcenniejsze w cytrynie są olejki eteryczne, które działają wzmacniająco na skórę, a świeża cytrynowa woń nie tylko postawi Cie na nogi, ale poprawi też humor.Cytryna rówiera dużo witaminy C, która chroni organizm przed przeziębieniem. Dowiedzieliśmy się o kilku zaletach żółtego owocu, teraz wykorzystajmy go w praktyce:)

Rada:

Paznokcie nabiorą pięknego różowego koloru, jeśli będziesz je regularnie szorować szczotką skropioną sokiem z cytryny.

Jeżeli uwielbiasz gorące kąpiele, a jednocześnie chcesz dziarsko rozpocząć dzień? To polecamy:

Kąpiel cytrynową dla śpiochów:

Składniki:

Cytryna,

Łyżka miodu,

5 kropli olejku cytrynowego,

Po 2 krople olejku rozmarnowanego i eukaliptusowego (można kupić w aptece)

Jak przyrządzić?

Poprzedniego wieczoru pokroić  cytrynę na plasterki, ułożyć w miseczce. Wlać tyle wody, by przykryła cytrynę, zostawić na jedną noc. Rano wystarczy wymieszać olejki z  miodem, wlać do wanny wraz z wodą cytrynową i plasterkami owocu.

Jak stosować?

Zanurzyć się w wannie i relaksować. Zobaczysz, że z minuty na minutę, będzie Ci przybywać energii!  I pokonasz, każde wyzwanie tego dnia.To jest dobry pomysł!

Wszystkie przepisy są proste do wykonania, kierują się zasadami: szybko, łatwo i skutecznie. Samodzielnie przygotowane kosmetyki są zdrowe i zawsze świeże. Fakt, że wykonaliśmy, to sami przynosi wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena