Bielizna termoaktywna szturmem zdobyła rynek i podbiła serca klientów. Reklamowana jako bielizna idealna dla osób prowadzących sportowy i aktywny tryb życia. Jest obecna w ofercie praktycznie wszystkich firm bieliźniarskich obecnych na rynku. Oto mały informator o bieliźnie termoaktywnej, który pomoże w wyborze.

Data dodania: 2012-04-11

Wyświetleń: 1543

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co określa się mianem bielizny termoaktywnej? Dobra bielizna termoaktywna to bielizna, która jest produkowana z syntetycznych dzianin, które pozwalają na skuteczne odprowadzanie potu i pary wodnej ze skóry. Efekt? Skóra jest sucha nawet w trakcie dużego wysiłku fizycznego. Mokra od potu bawełniana koszulka nie zachęca do kontynuowania ćwiczeń, tylko raczej prowokuje do kombinowania jakby tu się przebrać.

Jak działa bielizna termoaktywna? Jej główne działanie to skuteczne odprowadzanie wilgoci, która pojawiła się na skórze (pot). Jest to możliwe dzięki temu, że termoaktywne materiały, z których jest szyta taka bielizna, mają sprawiającą wrażenie „włochatej” powierzchnię zewnętrzną, która jest na dodatek elastyczna, dobrze przylega do skóry i ma ażurową strukturę (wolniej wchłania wilgoć niż ją odprowadza – dzięki temu ta bielizna termoaktywna pozostaje sucha i przyjemna dla skóry). Ten rodzaj bielizny zapewnia też miłe poczucie ciepła dzięki temu, że utrzymuje przy skórze cienką warstwę ogrzanego powietrza. Często też ma działanie antybakteryjne (na przykład dzięki wykorzystaniu jonów srebra).

W zależności od sportu jaki uprawiamy, możemy wybierać pomiędzy bielizną cienką, średnią i grubą (ta ostatnia przyda się szczególnie na przykład alpinistom, którzy wybierają się w góry zimą, cieńsze wersje wybiorą turyści wybierający się na wycieczki letnią porą). Uzupełnieniem dla bielizny termoaktywnej są często ubrania szyte z polaru czy membran półprzepuszczalnych (takich jak Gore-tex). Te ubrania odpowiadają za zapewnienie ciepła noszącemu je człowiekowi, nie sprawdzają się jednak aż tak dobrze przy odprowadzaniu wilgoci ze skóry w trakcie wysiłku fizycznego jak bielizna termoaktywna. Dlatego polarowa bluza albo kurtka może sprawiać wrażenie lekko wilgotnej. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena