Stworzenie kompletu na narciarski wypad roku nie jest zadaniem prostym. Niezależnie bowiem od tego, czy jesteś zaawansowanym amatorem czy też dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w narciarskim świecie, musisz wyposażyć się w ubrania odpowiednie do warunków panujących na stoku.

Data dodania: 2021-01-05

Wyświetleń: 523

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym kierować się przy wyborze odzieży narciarskiej?

Wybieraj świadomie

Narty, wiązania i buty narciarskie to jeszcze nie wszystko. Na stoku potrzebna będzie ci dobrej jakości kurtka, a pod nią odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna. Do tego spodnie narciarskie gwarantujące zarówno ochronę przed zimnem, jak i przed upadkiem. W końcu czapki i rękawiczki, bez których na stoku lepiej się nie pojawiać. Znaczenie ma jednak nie tylko, co kupisz na swoją narciarską wyprawę, ale w jakiej jakości ubrania zainwestujesz. Nie licz na to, że ubrania sportowe noszone na co dzień się tutaj sprawdzą. Na stoku potrzebujesz maksymalnej ochrony przed zimnem, wilgocią, śniegiem. Sportowy Butik to miejsce, w którym znajdziesz profesjonalną, sportową odzież najlepszych producentów.

Na co zwrócić uwagę, wybierać kurtkę i spodnie narciarskie?

Kluczowym kryterium wyboru przy zakupie odzieży narciarskiej jest jej dopasowanie. Strój sportowy nie może ci krępować ruchów, ograniczać swobody. Drugim nie mniej ważnym elementem jest wodoszczelność ubrań. Warto wybierać te wykonane ze specjalnych membran gwarantujących naprawdę wysoki poziom ochrony. Dobrze, aby w konstrukcji spodni czy kurtki zastosowane zostały klejone szwy i wodoszczelne zamki. Nie można jednak zapominać o oddychalności. Materiały, z których wykonana jest odzież sportowa, powinny umożliwiać odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Dzięki temu są w stanie zapewnić ci maksymalny komfort termiczny, ochronić ciało przed przegrzaniem. Nawet podczas długotrwałego wysiłku skóra pozostanie sucha, dzięki czemu zminimalizowane zostanie ryzyko wychłodzenia organizmu. Odzież sportowa, taka jak kurtka czy spodnie narciarskie, powinna być wyposażona w odpowiednią warstwę izolacyjną. Najbardziej doświadczeni producenci odzieży narciarskiej używają dzisiaj wyjątkowo skutecznych, a przy tym bardzo lekkich materiałów. To zaś sprawia, że jesteś dobrze chroniony przed zimnem, a jednocześnie ciężar kurtki nie ogranicza twoich ruchów. 

Bielizna termoaktywna – czy warto?

Opórcz kurtki, spodni, czapki czy rękawiczek, przed wyjazdem w góry koniecznie trzeba pomyśleć także o pierwszej warstwie ubrań. Dla narciarzy polecanym rozwiązaniem jest bielizna termoaktywna, która chroni organizm przed wychłodzeniem, a jednocześnie odprowadzi wilgoć na zewnątrz. Nawet podczas intensywnego wysiłku skóra cały czas pozostaje sucha, ty czujesz się komfortowo. Nie jest ci ani za zimno ani za ciepło. Pamiętać jednak trzeba, że bieliznę termoaktywną (koszulki czy legginsy) trzeba łączyć z warstwą wierzchnią wykonaną również z materiałów oddychających. Inaczej kolejna warstwa wchłonie cały pot oddany na zewnątrz przez bieliznę termoaktywną.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena