Na pewno wiesz, jakie to nieprzyjemne uczucie, gdy masz spocone ubrania przyklejające się do ciała - jest zimno, wyschnięcie trwa długo, a ty czujesz się bardzo niekomfortowo.

Data dodania: 2017-12-01

Wyświetleń: 810

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

7 istotnych powodów, aby nosić funkcjonalną bieliznę termiczną

W przypadku zwiększonej aktywności fizycznej temperatura ciała wzrasta, a organizm zaczyna się przegrzewać. Naturalna temperatura ciała wynosi 36.6 °C. Dlatego organizm reaguje na przegrzanie, pocąc się i próbując się ochłodzić. Jak bileizna termoaltywna radzi sobie z ty problemem?

1. Funkcjonalna bielizna reguluje temperaturę ciała
Funkcjonalna bielizna ze specjalnie przygotowanych mikrowłókien jest najlepszym wyborem do bezpośredniego kontaktu ze skórą. W przeciwieństwie do bawełny i innych niefunkcjonalnych tkanin, nie pochłania ona potu i bardzo szybko odprowadza wilgoć ze skóry do innych warstw funkcjonalnych. Pomaga stabilizować temperaturę ciała i oszczędzać energię.

2. Bielizna termiczna nie odcujesz zimna
Zdolność do nie wchłaniania potu stanowi kolejną niezbędną cechę - bielizna termiczna nie sprawi, że poczujesz zimno. Zachowa on swoje funkcje i odprowadzi pot, ale nadal będziesz odczuwać maksymalny komfort. Pożegnaj się z irytującymi dreszczami - bielizna termiczna zapewni Ci ciepło i suchość.

3. Funkcjonalne koszule i spodnie szybko wysychają
Szybko schnąca zdolność bielizny jest również bardzo praktyczna. Wyobraź sobie, jak długo potrwa, zanim bawełniana koszula wyschnie, gdy zostaniesz złapany przez deszcz. W niesprzyjających warunkach suszenie może trwać cały dzień. Na szczęście bielizna termiczna nie przynosi takich problemów. Jest w stanie funkcjonować w pełni niedługo po zmoczeniu.

4. Ciesz się swobodą ruchów dzięki bieliźnie termicznej
Bielizna została zaprojektowana tak, aby całkowicie przylegała do ciała i stała się de facto twoją drugą skórą. Umożliwia całkowicie wolny i naturalny ruch. Jej ważną zaletą jest przyleganie do skóry. Jeśli nie przylega do skóry, oznacza to że masz na sobie niedobry rozmiar bielizny, co pogorszy jej funkcję termoregulacyjną.

5. Nie ma nic lepszego niż płaskie szwy
Płaskie szwy są logicznym rezultatem ścisłego przylegania bielizny do skóry. Aby nie drażnić skóry, stosuje się płaskie szwy, których nie czujesz w ogóle podczas noszenia bielizny, podczas gdy są one całkowicie niezawodne i solidne.

6. Materiał funkcjonalny = niska waga
Kolejną bardzo przydatną funkcją jest niska waga bielizny termoaktywnej. Nie stanowi żadnego znaczącego obciążenia dla użytkownika. Nawet po zmoczeniu jest ona bardzo lekka.

7. Wszechstronność i zmienność przede wszystkim
Jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj bielizny termicznej, skorzystasz z jej funkcji nawet w miesiącach letnich. Oprócz skutecznego usuwania potu, pomaga również ochłodzić organizm.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena