Zapraszam na odrobinę motywacji i kilka rad jak zacząć żyć aktywnie!

Data dodania: 2016-05-31

Wyświetleń: 840

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Buty do biegania – zmotywuj się do działania

Ruch to zdrowie, słyszymy to z każdej strony, mówią o tym media, nasi znajomi czy rodzina. Wszyscy wiemy, że ruch to zdrowie jednak rozpoczęcie aktywności fizycznej wcale nie jest takie łatwe. Ile to razy powtarzamy, że zaczniemy jutro, że pogoda jest nie taka, że akurat gorzej się czujemy, wymówek jest mnóstwo, a my z nich korzystamy.

 

Jak więc zmotywować się i zacząć się ruszać? Po pierwsze zdecydujemy się na aktywność fizyczną, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Jeśli nasza kondycja jest słaba możemy zacząć od spacerów przeplatanych biegiem czy szybkim marszem. Możemy także zapisać się na zajęcia fitness albo wybrać basen, rower, tak naprawdę możliwości jest wiele, wystarczy zastanowić się co sprawi nam najwięcej przyjemności. Jeśli będzie tak, że po zastanowieniu nic nie sprawia nam przyjemności wybierzmy dyscyplinę, która w jakiś sposób nas zainteresowała, a jej uprawianie nie będzie dla nas męczarnią, może po jakimś czasie okaże się, że jednak to lubimy i nie możemy już bez tego żyć. A tak właśnie jest z ćwiczeniami, kiedy już zaczniemy i zmusimy się kilka pierwszych razy do ruchu, uzależnimy się od nich. Przy regularnych ćwiczeniach już po miesiącu jeśli zrobimy sobie przerwę odczujemy brak ruchu i będziemy chcieli wrócić do ćwiczeń, wystarczy zacząć.

 

No właśnie ale to zwykle te początki są dla nas najtrudniejsze, co możemy zrobić aby zacząć ćwiczyć? Możemy poszukać motywacji w internecie – przykładowo Ewa Chodakowska na Facebooku każdego dnia wrzuca motywujące posty, wiele kobiet je czyta i dzięki temu ćwiczy razem z nią. Można znaleźć także bloga, który nas zainspiruje, znaną postać, albo zdjęcia. Kolejnym sposobem na zmotywowanie się jest zakup odpowiedniego stroju i akcesoriów. Jeśli znajdziemy wygodne, a do tego ładne buty do biegania, fajne spodnie i bluzkę z chęcią wskoczymy w taki strój. A kiedy czujemy się w czymś dobrze i chcemy to nosić łatwiej będzie nam spełniać wyznaczone cele. W końcu szkoda byłoby wydać pieniądze na fajne buty do biegania i z nich nie korzystać!

Licencja: Creative Commons
5 Ocena