Stwórz wyjątkowe wnętrze w swoim domu przy pomocy betonu!

Data dodania: 2016-06-07

Wyświetleń: 584

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Beton we wnętrzach

Beton w inspiracjach wnętrzarskich pojawia się coraz częściej, ściany betonowe są bardzo modne, pięknie wyglądają i świadczą o dobrym guście właściciela domu czy mieszkania. W jaki sposób ciekawie zaaranżować pomieszczenie z wykorzystaniem betonu?

 

Oczywiście beton wykorzystać możemy na ścianach, ale może pojawić się on również w innej formie, mogą być to betonowe blaty kuchenne lub łazienkowe, betonowe meble albo betonowa obudowa kominka, dowolność jest bardzo duża. Dlaczego warto wybrać beton? Sprawi, że wnętrze będzie wyglądać oryginalnie i ciekawie, nie trzeba kombinować i w prosty sposób można stworzyć coś ciekawego i wyglądającego drogo. Beton jest dość uniwersalny i będzie prezentował się dobrze z większością stylów, choć najczęściej kojarzymy go ze stylem industrialnym i skandynawskim.

 

Jeśli już zdecydujemy się na beton musimy o niego odpowiednio zadbać, tak aby przez długi czas dobrze się prezentował. Beton możemy pozostawić w jego naturalnym kolorze, jedynie go impregnując, możemy również pomalować go specjalną farbą do betonu. Jaką farbę do betonu wybrać? Jeżeli chcemy całkowicie zmienić kolor podłoża betonowego sięgnijmy po farbę odporną na warunki atmosferyczne (sprawdzi się ona szczególnie jeśli mamy zamiar używać jej na zewnątrz), farba powinna być również odporna na ścieranie i posiadać bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Wybierajmy farby wysokiej jakości, w atrakcyjnych cenach. Nie ma co sugerować się wysoką ceną, często okazuje się, że produkt w niskiej bądź średniej cenie jest jakościowo dużo lepszy od tego drogiego. Zwróćmy uwagę na wytrzymałość farby, jej zastosowanie, można także sprawdzić opinie w internecie, często są bardzo pomocne.

 

Warto pamiętać o impregnacji lub malowaniu betonu, dzięki temu podłoże wygląda dużo lepiej, bez obaw możemy też opierać się o taką ścianę lub mebel, jest też dużo łatwiej utrzymać w czystości. A wam jak podobają się betonowe dodatki we wnętrzach?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena