Często ociągamy się z remontem, spowodowane jest to tym, że nie do końca wiemy jak zabrać się za malowanie ścian i obawiamy, się, że będzie kosztowało nas to wiele pracy i czasu. Odpowiednie przygotowanie i dobra farba pomogą nam uniknąć niechcianych problemów, w łatwy i szybki sposób odświeżymy nasze wnętrze.

Data dodania: 2016-05-31

Wyświetleń: 643

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Proste i przyjemne malowanie ścian na wiosnę

Od czego więc zacząć aby sprawnie uporać się z malowaniem ścian?

 

Na początek upewnijmy się w jakiej kondycji jest nasza ściana, jeśli nie posiada dziur i nie pęka spokojnie możemy umyć ścianę i zabrać się za malowanie. W przypadku nierówności i pęknięć warto ścianę zagruntować. Kiedy mamy już gotowe podłoże należy odpowiednio przygotować miejsce pracy. Położenie foli na podłodze i dokładne przyklejenie je taśmą oszczędzi nam niepotrzebnego sprzątania po remoncie. Jeśli posiadamy w pomieszczeniu duże meble, które ciężko wynieść również je zasłońmy folią. Do malowania potrzebna nam będzie farba, kuweta, zestaw pędzli, wałki i możemy zabierać się do pracy.

 

Wybranie dobrze kryjącej farby takiej jak Magnat Ceramic zaoszczędzi nam czasu, a także funduszy, mniejszą ilością farby będziemy w stanie pomalować większą powierzchnię. Na początek odznaczmy taśmą malarską linię pomiędzy sufitem, a ścianą, dzięki temu uzyskami pięknie i równo pomalowanie ściany. Zaczynajmy od malowania kątów i drobnych elementów, a następnie malujmy całość dużym wałkiem. Po pomalowaniu pierwszej warstwy czekamy aż wszystko wyschnie i jeżeli istnieje taka potrzeba (farba prześwituje) nakładamy kolejną warstwę. Kiedy ściany są już pomalowane możemy pozbyć się taśmy oraz foli, teraz wystarczy tylko sprzątnąć i gotowe, mamy nowe, piękne i świeże wnętrze.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając farbę?

Decydując się na farbę powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze jakie zapewnia krycie, a co za tym idzie jaka jest jej wydajność, po drugie jak jest z jej wytrzymałością i czy jest odporna na czyszczenie, istotny jest oczywiście także kolor farby i jej wykończenie (np. satynowe czy matowe).

 

Zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i wiedzę możemy zabrać się za malowanie wnętrz, nie jest to duży wydatek, a pozwoli nam stworzyć nowe i przyjemne wnętrze na wiosnę, w którym przebywanie będzie samą przyjemnością.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena