Prędzej, czy później spadnie w końcu pierwszy śnieg, a wraz z nim nadejdą pierwsze siarczyste mrozy. Co zrobić, by w tym roku zima dokuczała nam mniej niż w poprzednim?

Data dodania: 2011-10-26

Wyświetleń: 1843

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polska leży w klimacie, który niekoniecznie sprzyja tutejszej ludności. Okresy letnie bywają tu iście gorące, a zimy potrafią na chwilę przenieść nas w syberyjskie wręcz klimaty. Z tej przyczyny każdej jesieni przyglądamy się czy będziemy mieli się, w co ciepłego ubrać, oraz czy nasz dom zapewni nam dostatecznie ciepłą temperaturę. Piece co mają w tym wypadku fundamentalne znacznie, bo to właśnie od ich wydajności zależy, czy energia cieplna będzie sprawnie przemieszczać się do wszystkich pomieszczeń.

Firmy produkujące kotły co nie spoczywają na laurach. Na kolejnych targach techniki możemy niejednokrotnie ujrzeć takie patenty, o jakich nasi dziadkowie mogli tylko pomarzyć. Dzisiaj ogrzewanie w domu można w jakimś stopniu porównać z obsługą komputera. Samo wrzucenie węgla do środka nie pozwoli nam na uruchomienie całego systemu. Trzeba wiedzieć co i jak, bo inaczej można doprowadzić do katastrofy, czyli wysadzenia kotłowni z hukiem.

Współczesna technika posunęła się tak daleko do przodu, że obsługiwanie pieca co bardzo często oznacza to, że nie będziemy mieli nawet bezpośrednio do czynienia z wrzucaniem opału, bo maszyna wykona to czynność samoczynnie, bez naszego udziału. Oznacza to, że nawet będąc w ubraniu wyjściowym, możemy śmiało uruchomić system grzewczy. Kiedyś kotły co nie posiadały takich udogodnień, przez co praca z nimi oznaczała ubrudzenie się węglem czy miałem po pachy. Należy mieć nadzieję, że z czasem systemy grzewcze będą jeszcze bardziej zautomatyzowane, a ponadto w pełni niezawodne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena