Wyjazdy na narty są obecnie bardzo popularną wśród Polaków formą spędzania wolnego czasu. Na skutek tego zauważalnego trendu powstała duża ilość szkół oferujących treningi narciarskie.

Data dodania: 2011-10-10

Wyświetleń: 1575

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Osobom, które nie są zawodowcami w zakresie jazdy na nartach – a właśnie takie osoby głównie korzystają z usług organizujących wyjazdy na narty szkół narciarskich – ciężko jest obiektywnie ocenić, które z reklamujących się szkół świadczą usługi na wyższym poziomie w porównaniu do innych. Na co więc zwrócić uwagę wybierając szkolenie narciarskie. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest przyjrzenie się kadrze instruktorskiej – kto wchodzi w jej skład oraz jakie ma doświadczenie narciarskie. Licencję instruktora narciarskiego nie jest dzisiaj dostać trudno, tak więc poziom umiejętności zarówno jeśli chodzi o jazdę i metodykę nauczania jest bardzo zróżnicowany. Gdy jeździsz dobrze na nartach i interesuje Cię nauka jazdy sportowej może się zdarzyć, że zatrudniony instruktor będzie jeździł słabiej od Ciebie. Jeśli instruktorzy uczący w danej szkole mają za sobą doświadczenie zawodnicze, zawsze świadczy bardzo pozytywnie na ich korzyść i jest bardzo ważną przesłanką do oceny ich umiejętności.

Wybierając firmę, która organizuje szkolenia narciarskie,  oprócz poziomu umiejętności instruktorów (ich doświadczenie zawodniczego i trenerskiego) warto zwrócić uwagę na stosowane przez nią metody nauczania. Wiele szkół w ramach swoich usług oferuje jedynie luźną jazdę techniczną. Jednak profesjonalne treningi narciarskie które naprawdę mają podnosić poziom umiejętności, powinny również zawierać w sobie wideotrening czyli nagrywanie jazdy na stoku oraz wieczorną analizę jazdy uczestników. Nawet dla osób o słabszym poziomie jazdy bardzo przydatne są również treningi na tyczkach. Kilka przejazdów na płaskim stoku, po łatwej trasie giganta pomoże podnieść swoje umiejętności nawet najsłabszym z tego względu, że będą zmuszeni jechać „wymuszonym” przez tyczki torem jazdy. Wpłynie to na ich zdolność kontrolowania nart, umiejętność szybszego wykonywania skrętów oraz odpowiedniego reagowania na różnorodne sytuacje zdarzające się na stokach narciarskich.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena