Zbliża się sezon narciarski. W mediach toczy się dyskusja- zabronić narciarzom, którzy spożywali alkohol szaleństw na stokach? Zdania są podzielone.

Data dodania: 2011-09-26

Wyświetleń: 1397

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Równie istotną kwestią, która wciąż budzi gorące emocje, jest problem obowiązkowych kasków narciarskich na  krajowych stokach. W innych krajach na świeci używanie kasku narciarskiego to nie tylko przelotna moda czy fanaberia, ale solidna forma ochrony, która minimalizuje prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń na stokach. Kask narciarski może nam ocalić życie.

            W styczniu ubiegłego roku w życie weszła ustawa, która dotyczy zmian przepisów traktujących o kulturze fizycznej. Artykuł drugi wymienionego aktu prawnego obliguje wszystkich tych, którzy uprawiają sporty zimowe, szczególnie snowboard czy narciarstwo do zachowania zasad bezpieczeństwa. Osoby, które mają poniżej piętnastu lat, zobowiązani są do noszenia kasku narciarskiego podczas uprawiania sportów zimowych.

            Zbuntowana młodzież, która odmówi noszenia kasku narciarskiego, musi liczyć się z tym, że ich rodzice lub opiekunowie prawni mogą zostać obciążeni grzywną lub naganą.

Osoby, które ukończyły osiemnaście lat, nie mają obowiązku noszenia kasków narciarskich. Należy jednak pamiętać, że jazda w kasku narciarskim zwiększa nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także komfort szusowania. Na rynku dostępne są kaski narciarskie w przeróżnych kolorach rozmiarach i typach.  Producenci kasków na narty prześcigają się w coraz to nowszych modelach, fasonach, a także innowacji w technologii produkcji co zapewnia maksymalną ochronę, a także wygodę i komfort.

Z pewnością każdy znajdzie odpowiedni kask narciarski dla siebie. Wielu producentów kasków narciarskich oferuje gadżety podnoszące atrakcyjność kasku narciarskiego. Z kaskiem narciarskim przystrojonym rogami łosia z pewnością wyróżnisz się na stoku!

            Z roku na rok zainteresowanie sportami zimowymi systematycznie wzrasta, a sezon zimowy niestety się skraca. W związku z tym niebezpieczeństwo czyhające na stokach stale rośnie. Pamiętaj- nawet, jeśli jesteś doświadczonym i ostrożnym narciarzem, przestrzegasz wszystkich obowiązujących norm, nie znaczy to wcale, że tak samo postępują inni.

Szarżujących narciarzy, którzy przeceniają swoje umiejętności, nie brakuje.

W związku z powyższym kask narciarski, powinien być naszym nieodłącznym towarzyszem na stoku. Jeżeli zależy Ci na zdrowiu i chcesz czuć się bezpiecznie na stokach, pamiętaj – kask narciarski może ocalić Ci życie!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena