Kask narciarski to niezbędne wyposażenie dla dzieci na stoku. Mimo że dla dorosłych nie jest on obowiązkowym elementem podczas jazdy na nartach, to jednak warto w niego zainwestować z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim chroni on głowę przed groźnymi urazami podczas upadków. Aby kask zapewniał bezpieczeństwo, należy odpowiednio go dobrać. Na właściwy wybór kasku powinno składać się kilka istotnych czynników.

Data dodania: 2022-02-28

Wyświetleń: 538

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaki kask narciarski wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Kask narciarski - jaki wybrać?

Kask narciarski powinien mieć przede wszystkim odpowiedni rozmiar. W ten sposób zapewnia największe bezpieczeństwo oraz komfort podczas zimowego szaleństwa. Kask narciarski należy także dobrać pod względem wykonywanego sportu oraz stopnia zaawansowania, a także funkcjonalności. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze kasku? Przede wszystkim na pasek pod brodą, miękkie uszy, czy wyściółkę. Pasek pod brodą powinien być komfortowy i nie przeszkadzać w mówieniu, czy oddychaniu. Jeżeli kask ma służyć do rekreacyjnej jazdy, zrezygnuj z modelu z zabudowanymi uszami.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kasku?

Rozmiar kasku odgrywa bardzo ważną rolę. Odpowiednio dobrany kask narciarski ma być idealnie dopasowany do głowy, jednakże nie powinien powodować ucisku, czy dyskomfortu. Aby wybrać odpowiedni kask, należy po prostu dokładnie zmierzyć swoją głowę. W ten sposób dobierzesz idealny rozmiar. Standardowa rozmiarówka kasków dla dorosłych to XS-XXL. U dzieci rozmiary wyglądają nieco inaczej. Są to zazwyczaj rozmiary od XS do M.

Jakie funkcje posiada kask narciarski?

Kask narciarski posiada kilka znaczących funkcji. Ważna jest między innymi wentylacja, która odpowiada za komfort podczas jazdy w każdych warunkach. Jak działa? Otóż wentylacja ma na celu zapewnienie dopływu chłodnego powietrza do wewnątrz, poprzez otwory umieszczone z przodu i z tyłu kasku, natomiast poprzez otwory w górnej części, odprowadzenie ciepła na zewnątrz. Inną ważną funkcją, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest system regulacji, a także wyściółka wewnętrzna.

Jaki kask narciarski wybrać dla dzieci?

Kask narciarski dla dzieci jest obowiązkowym wyposażeniem na stoku. Oprócz wyglądu warto zwrócić uwagę także na jego funkcjonalność. Postaw na miękką wyściółkę i wentylację dla najlepszego komfortu w każdych warunkach na stoku. Wybierz nowoczesne technologie, które zwiększą wytrzymałość kasku podczas regularnego użytkowania. W sklepie sportowym Adventure Sports oprócz szerokiej oferty kasków znajdziesz także inne elementy wyposażenia narciarskiego. Buty narciarskie, czy spodnie narciarskie damskie to niezbędne wyposażenie zarówno dla amatora, jak i profesjonalisty na stoku.

Kask narciarski odgrywa bardzo ważną rolę podczas jazdy na nartach. Chroni on przede wszystkim przed urazami podczas upadku, czy zderzenia z innym narciarzem. Dlatego też warto postawić na modele wysokiej jakości, które zapewnią Ci najwyższy stopień bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych. Kierując się powyższymi wskazówkami, z pewnością wybierzesz idealny kask narciarski.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena