Jak mierzyć swoje wyniki w sporcie? To ważna kwestia - w niektórych dyscyplinach liczą się ułamki sekund. Tanie chińskie stopery mogą nie wystarczyć. Najbardziej precyzyjne, a przy tym wytrzymałe na (prawie) wszystko są liczniki oparte o technologię GPS.

Data dodania: 2011-02-05

Wyświetleń: 1486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niemal każdy miłośnik sportu chce znać swoje możliwości i rekordy. Ile kilometrów dziś przebiegłam? Z jaką prędkością maksymalnie jechałem na rowerze? Kiedyś jedyną możliwością odpowiedzi na te pytania była współpraca z kolegą ze stoperem. Dzisiaj na rynku dostępne są dziesiątki rozmaitych liczników dla rowerzystów, pieszych, wyświetlających prędkość, pokonany dystans, itp. Niestety, wiele z nich jest nie najwyższej jakości i w najlepszym wypadku – nieprecyzyjnych. A w sporcie przecież liczą się czasem ułamki sekund! Dlatego warto dążyć do maksymalnej precyzji, sięgając po zdobycze najnowszej technologii – liczniki sportowe z zastosowaniem GPS. Tego typu urządzenia są niezwykle dokładne, a ich inną zaletą jest wielofunkcyjność. Doskonale sprawdzają się jako bezprzewodowe liczniki rowerowe. Ich przewagą nad tradycyjnymi rozwiązaniami jest ogromna łatwość montażu – nie ma problemów z kalibracją czy różną wielkością kół. Licznik GPS sprawdza się doskonale także jako krokomierz: podaje takie dane jak ilość kroków, tempo, przebytą odległość i spalone kalorie.

Oprócz standardowych wskazań licznik oparty na technologii GPS wyświetla dodatkowo aktualną pozycję. Dobrym rozwiązaniem jest funkcja pokazywania drogi powrotnej do wybranego punktu – dzięki temu nie zgubimy się nawet podczas uprawiania joggingu w nieznanym wcześniej miejscu. Liczniki GPS są bardzo przydatne w każdym sporcie terenowym. Rower, narty, bieganie, żeglarstwo, nordic walking – wszędzie tam mogą znaleźć zastosowanie, z powodzeniem zastępując tradycyjne urządzenia tego typu.

Przy wyborze licznika GPS warto zwracać uwagę na solidność i wytrzymałość konstrukcji. Związane są z tym parametry określane jako IP – im wyższe cyfry, tym większa odporność na wodę i niekorzystne wpływy środowiska.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena