Kiedyś najbardziej zaawansowanym technicznie sprzętem używanym przez detektywa była lupa. Współczesny detektyw ma do dyspozycji cały arsenał rozmaitych środków. W skutecznym śledztwie pomoże technologia GPS.

Data dodania: 2011-02-04

Wyświetleń: 1569

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dyskretna inwigilacja to prawdziwa sztuka. Aby zostać w niej mistrzem, trzeba być wyjątkowo wytrwałym, sprytnym i bystrym…albo umieć korzystać z pomocy najnowszych technologii. Nawigacja GPS – bo to o niej mowa – przydaje się nie tylko do wyszukania trasy podczas podróży samochodem, ale także do zastosowań detektywistycznych.

Jak to działa? Sposób jest niezwykle prosty – niewielkie urządzenie w dyskretnej obudowie wystarczy umieścić w pojeździe lub przy osobie, którą chcemy inwigilować (nie jest potrzebna żadna instalacja). Na rynku można znaleźć wiele nadajników GPS, które nadają się do tego celu wprost idealnie – mają solidną, wodo- i wstrząsoodporną obudowę oraz baterię działającą nawet do 3 lat!

Włączone urządzenie będzie przesyłać informację o położeniu. Możemy ją odczytać w każdej chwili: wystarczy zalogować się na platformie internetowej i już widoczne jest położenie obiektu, prędkość jego poruszania się i wiele innych informacji. Niektóre, bardziej zaawansowane urządzenia mają ponadto funkcję podsłuchu prowadzonych w aucie rozmów.

Bardzo przydają się funkcje alarmów. Dzięki nim nie trzeba prowadzić nieustannego podglądu – gdy będzie miało miejsce interesujące nas wydarzenie, urządzenie wyśle powiadomienie (SMSowe, mailowe lub za pośrednictwem platformy). System ustawiania alarmów jest bardzo elastyczny – wybierając dni, godziny, miejsce, rodzaj wydarzenia, które ma spowodować alarm, można dopasować go do niemal każdej sytuacji. Inwigilowana osoba znalazła się w określonym miejscu po godzinie 18 wieczorem? Samochód ruszył z miejsca? Natychmiast dostaniemy wiadomość alarmową.

GPS, jak widać, jest bardziej wytrzymały i skrupulatny niż niejeden detektyw. Nie zniechęca się kiepską pogodą (tu trzeba zwrócić uwagę na wodoodporność obudowy), ani koniecznością długiego czekania. Takiego pomocnika warto mieć po swojej stronie!

Licencja: Creative Commons