Każdy, kto otacza się bliskimi sercu ludźmi oraz dobytkiem gromadzonym przez lata pracy, boi się o ich bezpieczeństwo i jest to naturalne, bez względu na to, czy mieszka w spokojnej wsi w Bieszczadach, czy w wielkim mieście, takim jak Poznań.

Data dodania: 2011-12-02

Wyświetleń: 1183

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

   We współczesnym świecie, pomimo postępu techniki i nauki, nie sposób wyeliminować wszystkich zagrożeń, wielu z nich można jednak zapobiec, na przykład inwestując w dobry system alarmowy.

SSWiN, czyli System Sygnalizacji Włamania i Napadu, skutecznie minimalizuje ryzyko naruszenia prywatności przez intruzów, dzięki czemu pozwala nie tylko spokojnie spać, ale także oddawać się podróżom bez lęku o pozostawione w domu dobra. Inteligentny system alarmowy używany jest do uzbrojenia części domu, np. okien, a nawet granic całej posesji. W przypadku przekroczenia ich przez osobę niepowołaną, czujniki zewnętrzne automatycznie wysyłają sygnał do centrali i uaktywniają alarm. Jedną z funkcji nowoczesnych SSWiN jest możliwość powiadomienia o powstałym zagrożeniu właściciela, zaprzyjaźnionego sąsiada lub agencji ochrony, za pomocą wiadomości smsowej.

   Aby system alarmowy spełniał perfekcyjnie swoją funkcję, należy najpierw zapoznać się z zasadami jego montażu, odpowiednio dobrać i umiejscowić czujki, ustawić ich czułość, a w całym procesie stosować się do zaleceń producenta alarmu. Pozwoli to wyeliminować ryzyko przypadkowych aktywacji systemu i zwiększyć skuteczność wykrywania przez instalację alarmową prawdziwego zagrożenia. Najlepiej pozostawić kwestię instalacji alarmu autoryzowanemu fachowcowi – wtedy można mieć pewność, że system będzie działać bez zarzutu.

 

Mówi się często, że Polak mądry po szkodzie, jednak warto uczynić temu przysłowiu zadość i pomyśleć o profesjonalnym systemie alarmowym zanim dojdzie do włamania czy napadu. Nawet jeśli wydaje nam się, że mieszkamy w super bezpiecznej okolicy, lepiej zachować czujność. Montaż alarmu oszczędzi nam wielu trosk i wydatków, a także zapewni komfort mieszkania.

Licencja: Creative Commons