Wielu rodziców ma problem z wybraniem momentu kiedy ich dziecko może samodzielnie wychodzić z domu. Boją się o ich bezpieczeństwo. Nie wiedzą kiedy dziecko jest już gotowe na samodzielną zabawę na podwórku albo wychodzenie ze znajomymi.

Data dodania: 2009-04-15

Wyświetleń: 4212

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obawy rodziców wydają się uzasadnione; podyktowane miłością. Jednak zdarza się, że miłość staje się nadopiekuńcza, a taka potrafi skrzywdzić. Czasem, aż do tego stopnia rodzice boją się usamodzielnić swoje dzieci, że niektórzy nastolatkowie są zupełnie nieprzystosowani do życia w społeczności. Ze swoimi rówieśnikami spotykają się tylko w obecności rodziców. Rodzicom może wydawać się, że tak jest bezpiecznie, ale tak naprawdę nie zdają sobie sprawy jaką krzywdę wyrządzają swym pociechom.

Takie podejście rodziców może spowalniać naturalny rozwój dziecka, które potrzebuje swobody, poznawania świata w bardziej naturalny sposób. Moment kiedy dziecko staje się niezależne jest trudny zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Obecnie istnieje wiele sposobów na sytuacje, które dawniej wydawały się nie do rozwiązania. Dotyczą one wszystkich sfer naszego życia. Prototyp pierwszego telefonu komórkowego ważył ponad 40 kg i raczej trudno było sobie wyobrazić do czego to wykorzystać. Dziś telefony komórkowe są wbudowywane w zegarki czy bransolety, a dzieci dostają je prawie natychmiast kiedy zaczynają lepiej mówić.

Kiedy obawiamy się o swoją pociechę, jednym z rozwiązań jest zastosowanie lokalizatora personalnego wraz z platformą internetową GPSControl. Dziecko zaczyna się usamodzielniać i samo wychodzić z domu, ale ma ze sobą lokalizator. Rodzice widząc na ekranie monitora gdzie znajduje się dziecko, są spokojniejsi. W każdej chwili gdyby cokolwiek było nie tak, syn lub córka poczuła się niekomfortowo, może za pomocą jednego przycisku poinformować o tym rodziców, GPS Control wyśle do nich powiadomienie o tym, gdzie się znajduje monitorowane urządzenie.


W ten sposób dzieci mogą pewniej wychodzić z domu, a rodzice widząc gdzie znajduje się syn lub córka pozbywają się swoich obaw.

Jeśli interesuje Cię sposób w jaki możesz dodatkowo chronić swoje dziecko za pomocą lokalizatora osobistego odwiedź stronę http://www.gpscontrol.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena