Nizsza składka ubezpieczeniowa to dobry chwyt na przyciągnięcie klientów. Wiele osób ze względu na oszczędności woli skorzystac z tańszego ubezpieczenia oferowanego przez mniejsze i mniej znane firmy ubezpieczeniowe. Jest to dobry pomysł, ale przy założeniu, że nigdy nie będziemy mieli wypadku. Dlaczego?

Data dodania: 2010-12-21

Wyświetleń: 1291

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sporo osób musiało boleśnie przekonać się, że oszczędzanie na składkach OC lub AC nie jest dobrym pomysłem. Jeśli zdarzy się wypadek samochodowy i będziemy musieli wystapić o wypłatę odszkodowania z tytułu OC lub AC to okaże się, że otrzymanie należnej wysokości odszkodowania nie jest takie proste, jak byśmy przypuszczali.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które oferują konkurencyjną stawkę ubezpieczeń w porównaniu do zakładów ubezpieczeń mających długoletnią tradycje na polskim rynku, często ustalają o wiele niższą rekompensatę za doznane krzywdy niż wynosi rzeczywista wartość doznanych szkód. Firmy te zapominaja, że wykupione ubazpieczenie ma chronić kientów, a nie ich własny interes. Dlatego często ograniczaja się do minimum przy wypłacie wynagrodzenia za doznane cierpienie. Zdarza się, że lekarz orzecznik ustala o wiele niższy procent uszczerbku na zdrowiu niż jest to faktycznie.

Co zrobić w takiej sytuacji? Niektórzy nie mają sił, aby walczyć o wyższe odszkodowanie i poprzestają na minimum wypłaconym przez firmę. Na takich osobach Towarzystwo Ubezpieczeniowe wiele zyskuje. Inni będąc przekonani o swoich prawach, podejmują długą i mozolną walkę owyższe odszkodowanie, która często kończy się w sądzie. Odzyskanie większogo odszkodowania nie łatwa sprawą. Dlatego pojawiły sie firmy, które pomagają poszkodowanym w wywalczeniu godziwego odszkodowania. Często reprezentują takie osoby przed sądem lub pomagaka wypełnić potrzebne dokumenty, za co pobierają oczywiście prowizję.

Jeśli więc wybieramy firmę ubezpieczeniową trzeba poważnie przemyśleć, czy "stać" nas na płacenie niskich składek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena