Dziś prawie każdy zetknął się z pojęciem decoupage. W Internecie mnoży się ilość stron poświęconych temu tematowi, a na forach coraz więcej wątków dotyczy tej techniki. Czym jest decoupage? I dlaczego staje się tak popularny? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Data dodania: 2012-11-29

Wyświetleń: 3894

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Decoupage to technika dekorowania przedmiotów. Jeśli mamy w domu jakiś stary, niepotrzebny już przedmiot możemy odnowić go, nadając mu nowy design. Jak to zrobić? Wycinamy z papieru różne elementy, układamy z nich ciekawą kompozycję i naklejamy na dany przedmiot. Jeśli ktoś nie ma zbyt wielkiej wyobraźni, może skorzystać z gotowych wzorów. Oklejony przedmiot odpowiednio się lakieruje. Celem takich zabiegów jest to, aby przedmiot wyglądał jak pomalowany. I to właśnie jest decoupage. Oczywiście definicja ta jest bardzo uproszczona, a różne 'tajniki' decoupage'u można poznać na kursach. Skorzystanie z takich kursów bardzo pomaga rozwinąć swoje umiejętnośći i podnieść poziom wykonywanych dekoracji. 


Tą techniką ozdabiamy meble, ściany oraz niewielkie przedmioty tj. świece, ramki, pudełka, wazony, doniczki i praktycznie wszystko, co przyjdzie nam do głowy - nawet ubrania. Z tego względu decoupage staje się tak popularny. Dzięki własnej pomysłowości, własnej pracy i determinacji można nadać niesamowity wygląd codziennym, szarym i smutnym powierzchniom. I możemy mieć pewność, że nasz przedmiot będzie oryginalny. Przykłady tak ozdobionych przedmiotów możemy znaleźć poniżej:

Sztuka decoupage

Sztuka decoupage

elazko

Piękne, prawda? Poza tym ta technika dekoracji jest bardzo odprężającym, relaksującym zajęciem. Dlatego wiele osób uczyniło ją swoim hobby i sposobem na spędzanie długich wieczorów. Prócz tego ozdobione przez nas przedmioty moga być wymarzonym prezentem dla bliskiej osoby czy przyjaciela.

Decoupage to połączenie praktyczności z przyjemnością. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena