Decoupage to technika polegająca na przyklejaniu na daną powierzchnię wcześniej wyciętego wzoru, najczęściej ze specjalnie przygotowanej do tej czynności serwetki. Sztuka ta jest coraz popularniejsza, warto zatem przyjrzeć się narzędziom niezbędnym do rozpoczęcia przygody z decoupage.

Data dodania: 2011-03-09

Wyświetleń: 1987

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do robienia jakichkolwiek rzeczy związanych z decoupage niezbędne są następujące przedmioty: nożyczki, serwetki do decoupage oraz mata. Każdy z powyższych przedmiotów powinien być odpowiedniej klasy, tak aby nasze pierwsze niepowodzenie nie zniechęciły nas, a co za tym idzie nie spowodowały, iż zarzucimy próby przygotowania przedmiotów zgodnie z duchem decoupage.

Nożyczki do decoupage winny być przede wszystkim ostre. Od początku powinniśmy posiadać sprzęt najwyższej klasy, gdyż tępe nożyczki mogą spowodować tylko zdenerwowanie podczas prób tworzenia i wycinania wzorków, które później mają zaistnieć choćby na kubku. Jeżeli poważnie podchodzimy do zadań z tym związanych, to śmiało możemy skorzystać z profesjonalnych nożyków, zwanych również skalpelami. Odróżniamy zarówno nożyki standardowe jaki i obrotowe. Te drugie są lepsze gdyż pozwalają kręcić ostrzem w promieniu 360 stopni co znacząco ułatwia pracę.

Jeżeli posiadamy nożyki to ważnym zakupem będą również serwetki do decoupage. Pozwolą nam one na projektowanie i wycinanie wzorków jakie tylko przyjdą nam do głowy. Sklepy z serwetkami oferują nam różnego rodzaju materiał, od najgorszego po najlepszy. Na początek nie warto inwestować w drogie serwetki.

Kolejny element niezbędny w technice decoupage to maty. Mata samo regenerująca się jest idealną podkładką pod nasz warsztat pracy. W momencie kiedy będziemy ciąć wzorki podwód podkładamy matę, która co prawda również zostaje pocięta jednakże w wyniku specjalnego systemu szybko odzyskuje swoje pierwotne właściwości.

Dodatkowo do pracy potrzebować będziemy jeszcze klej, aby nasz wzór nakleić na kubek czy inny przedmiot wykorzystany w naszej pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena