Dla większości z nas pasmanteria kojarzy się z miejscem, gdzie możemy kupić guziki, nici, igły i inne przybory niezbędne do wielu drobnych prac. Jednak mało kto z nas wie, iż w chwili obecnej na naszym rynku jest coraz mniej sklepów tego typu. Czy zatem opłacalne jest prowadzenie pasmanterii?

Data dodania: 2012-08-08

Wyświetleń: 7053

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiedź na takie pytanie nie zawsze przyniesie nam jasną odpowiedź, wszak wiadomo, iż świat nie składa się tylko z białego i czarnego koloru. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, iż sprzedaż asortymentu typu nici czy zamki błyskawiczne na pewno nie będzie opłacalna, nie zdarzy się tak, że będziemy mieli możliwość zbijania „kokosów”, generowania nadzwyczaj wielkich przychodów. Żeby mieć pewność, iż nasza działalność jako właściciela pasmanterii będzie opłacalna, musimy wygospodarować odpowiednie miejsce na świadczenie usług nierozerwalnie związanych z naszym asortymentem. Dzisiaj to praktycznie podstawa, że w miejscu, gdzie możemy kupić guziki, istnieje również punkt, w którym to zamontuje nam się zamek w spodniach czy po prostu skróci sukienkę. Kto jednak nie zna się na szyciu, na technikach skracania czy wszywania zamków, może pójść inną drogą, a mianowicie zdecydować się na prowadzenie równoległej sprzedaży takich produktów, jak choćby odzież, firany czy tkaniny. Jeżeli punkt handlowy zlokalizowany jest w dobrym miejscu, to mamy szanse na generowanie konkretnych przychodów.

Zdajmy sobie jednak sprawę, że tak naprawdę do końca nie przewidzimy, czy będziemy mieli zyski z naszej działalności. Nawet jeżeli nasz punkt sprzedaży znajdować się będzie w doskonałej okolicy, gdzie jest ogromny ruch pieszy, to nie mamy co liczyć na tabuny klientów. Znajomość tematu związana ze sprzedawanym towarem czy odpowiednie reklamowanie własnego sklepu to tylko wycinek tego, co należy czynić, aby zacząć zarabiać poważnie pieniądze.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena