Myślisz o rozpoczęciu sprzedaży na Allegro? Teraz jest na to najlepszy moment! Nowe firmy, które zarejestrują konto na tej platformie e-commerce, mogą liczyć na atrakcyjny pakiet powitalny. Allegro zapewnia atrakcyjne bonusy nawet przez 90 dni. Poznaj szczegóły tego programu i skorzystaj z możliwości, jakie daje!

Data dodania: 2022-12-30

Wyświetleń: 363

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pakiet powitalny Allegro – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Program powitalny Allegro – „miękkie lądowanie” w świecie e-commerce

Rozpoczęcie e-sprzedaży może Ci się wydawać dużym wyzwaniem – zwłaszcza jeśli działasz wyłącznie na rynku konwencjonalnym lub „rozkręcasz” firmę od zera. I rzeczywiście, otwarcie niezależnego sklepu internetowego oznacza spory wydatek i konieczność dopełnienia wielu obowiązków.

Jednak otwarcie sklepu na Allegro jest znacznie prostsze i mniej ryzykowne. Nie musisz inwestować w kosztowne oprogramowanie czy w serwer hostingowy. Wręcz przeciwnie – rejestracja konta firmowego i jego użytkowanie są bezpłatne. W ramach korzystania z tego marketplace jako platformy sprzedażowej otrzymujesz kompletny zestaw narzędzi. Pozwolą Ci one zarówno wystawiać oferty, jak i obsługiwać otrzymane zamówienia.

To jednak nie koniec. Start w tym serwisie jest jeszcze łatwiejszy dzięki Pakietowi powitalnemu Allegro. To zestaw dodatkowych bonusów, które ułatwiają wejście w świat e-sprzedaży i przebicie się przez konkurencję. Dzięki temu rozpoczęcie przygody z e-commerce jest jeszcze prostsze.

Allegro: pakiet powitalny dla KAŻDEGO nowego klienta firmowego

Program powitalny Allegro jest skierowany do wszystkich nowych klientów firmowych. Oznacza to, że możesz z niego skorzystać, jeśli rejestrujesz konto sprzedażowe na numer NIP, który wcześniej nie był używany w powiązaniu z innymi firmami w serwisie.

Co istotne, zniżki i bonusy w ramach Programu powitalnego Allegro są przyznawane automatycznie po uruchomieniu i aktywacji konta – będą dostępne w Centrum Zniżek.

Program powitalny Allegro – jak wygląda w praktyce?

Promocja dla nowych firm na Allegro jest podzielona na dwa etapy. Każdy z nich ma po 90 dni. I tak pierwszy etap obejmuje wszystkie nowo otwarte konta Firma (o unikalnym NIP).

Do etapu drugiego trzeba się zakwalifikować. Warunki nie są wygórowane. Wystarczy:

  • przez pierwsze 90 dni na Allegro zrobić obrót na poziomie 4 000 zł lub mieć 30 aktywnych ofert,
  • wykorzystać co najmniej 50 Wyróżnień przyznanych na pierwszym etapie (albo stosować je do 30% aktywnych ofert),
  • oferować przynajmniej jeden produkt z dostawą Smart! lub objąć min. 20% ofert opcją darmowej dostawy.

Te wymogi należy spełnić do ostatniego lub przedostatniego dnia pierwszego etapu.

Co można dostać w ramach pakietu powitalnego Allegro?

Co dokładnie można otrzymać w pierwszych miesiącach prowadzenia sprzedaży na Allegro? „Wartość” bonusów zmienia się na każdym etapie Programu powitalnego.

Korzyści na pierwszym etapie Programu powitalnego Allegro

Przez pierwsze 90 dni sprzedawca może liczyć na:

  • do 100% zniżki na prowizję od sprzedaży lub 50% zniżki na prowizję od sprzedaży oferty wyróżnionej – to aż do 10 000 zł brutto zniżki na każde 30 dni, a więc łącznie do 30 000 zł rabatu;
  • 100 darmowych Wyróżnień ofert – tak, aby zwiększyć ich widoczność. Można też uzyskać dodatkowy pakiet 100 Wyróżnień za ukończenie darmowego kursu w Akademii Allegro w ciągu 10 dni od aktywacji konta Firma;
  • darmowy dostęp do Abonamentu Profesjonalnego – to zestaw dodatkowych narzędzi wspierających monitorowanie i optymalizację sprzedaży.

Uwaga! Obecnie Program powitalny Allegro został wzbogacony o „bon” na 500 zł do wykorzystania w Allegro Ads.

Korzyści na drugim etapie Programu powitalnego Allegro

Jeśli spełnisz warunki, pakiet powitalny Allegro zostanie Ci przedłużony na kolejne 90 dni. W tym okresie czekają takie benefity jak:

  • 30% zniżki na prowizję od sprzedaży;
  • 50% zniżki na dodatkową prowizję od sprzedaży Oferty wyróżnionej;
  • 100 kolejnych Wyróżnień ofert;
  • 80% zniżki na Abonament Profesjonalny.

Pamiętaj: skorzystanie z Programu powitalnego Allegro jest bardzo proste. A jeśli będziesz mieć wątpliwości, możesz skorzystać z darmowego kursu poświęconego tej promocji dla nowych firm w serwisie. Materiały przeprowadzą Cię krok po kroku zarówno przez aktywację zniżek, jak również korzystanie w praktyce z przyznanych bonusów.

Jak zatem widzisz, teraz jest najlepszy moment na to, żeby zacząć sprzedawać na Allegro. Nie trać czasu i bądź tam, gdzie są Twoi klienci!

Na zlecenie Allegro.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena