Mówi się, że w biznesie kluczową sprawą stanowiącą o sukcesie naszego przedsięwzięcia jest znalezienie i odpowiednie zapełnienie luki. Oczywiście w obecnych czasach znalezienie takiego wolnego miejsca jest stosunkowo trudne, nawet w Internecie, ale co nie oznacza, że niemożliwe.

Data dodania: 2010-11-24

Wyświetleń: 6880

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wystarczy popatrzeć na rynek e-booków. Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że to żadna luka, ponieważ publikacje elektroniczne są świetnie znane w gronie użytkowników Internetu, a na rynku istnieje kilku czołowych wydawców. To wszystko prawda, ale równocześnie należy sobie uzmysłowić, na jak wczesnym etapie rozwoju znajduje się jeszcze ten rynek. Coraz częściej mówi się, że w przeciągu kilku, kilkunastu lat e-book będzie w stanie całkowicie wyprzeć standardową książkę. Jeżeli jest to prawdą, to znaczy, że przed wydawcami stoi ogromne pole do popisu. A skoro tak, to dlaczego nie wziąć sprawy we własne ręce i nie zarezerwować sobie części rynku?

W takim razie jak założyć wydawnictwo e-booków?

 Rynek elektronicznych wydawnictw, z racji rosnącej popularności e-booków oraz coraz większej ilości dostępnych czytników, jest bardzo dynamiczny. Planując własne wydawnictwo, poza standardowymi krokami, jak założenie własnej firmy, musisz także liczyć się z rozmaitymi kosztami. Na początku musisz zainwestować we własny sklep internetowy. Na szczęście pod względem technicznym nie różni się on od innych aplikacji e-commerce. Kolejnym ważnym krokiem jest przygotowywanie publikacji do wydania. Mam tu na myśli wszelkie działania związane z m.in. korektą tekstu czy opracowaniem szaty graficznej. Pocieszające jest, to że mając trochę wolnego czasu, większość tych rzeczy będziesz w stanie wykonywać samodzielnie, znacznie zmniejszając koszty. Rzeczą oczywistą jest, że żadne przedsięwzięcie nie będzie rentowne, jeżeli grupa docelowa nie dowie się o jego istnieniu. Form reklamy jest bardzo dużo, ale ceny dobrej kampanii niestety również nie należą do najniższych. W związku z tym polecam zbudowanie systemu sprzedaży w oparciu o własny system partnerski.

 Oczywiście, rozpoczynając tego typu działalność, nie obejdzie się bez problemów. I nie myślę tu o kwestiach finansowych, ale przede wszystkim o liczbie produktów możliwych do zaoferowania. Wiadomo, że chcąc sprzedawać książki, musimy je najpierw mieć, oraz że w obecnych czasach asortyment rzędu kilku książek jest nie do przyjęcia. W związku z tym, jeżeli na początku mamy problemy z pozyskaniem publikacji, najlepiej jeśli sami zajmiemy się pisaniem e-booków.

 Założenie własnego wydawnictwa e-booków na pewno nie należy do rzeczy łatwych. Wymaga od nas sporego zaangażowania czasu oraz pieniędzy. Ale patrząc na tempo rozwoju rynku publikacji elektronicznych, jestem pewien, że nie będą to ani pieniądze, ani czas stracony.  

Licencja: Creative Commons
2 Ocena