Dieta south beach została stowrzona z myślą  o zmniejszeniu ryzyka wystąpienia  zawałów serca, cukrzycy - przy jednoczesnej utracie wagi.  

Data dodania: 2012-07-09

Wyświetleń: 1163

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jest to więc bardziej sposób odżywiania niż sama dieta. Podczas stosowania diety soutch beach zaleca się spożywanie chudego mięsa (pierś kruczka bez skóry, pierś z indyka, polędwicę wołową i wieprzową, gotowaną szynkę wieprzową, i sznycel cielęcy), wszystkie rodzaje ryb, jaja, rośliny strączkowe, orzechy, niektóre warzywa (np. brokuły, fasolę, groch, kalafior, kapustę,ogórek, cukinię, sałatę i pomidory). Podczas diety możemy jeść także słodycze, ale nie więcej niż 75 kcal dziennie.

Nie wolno natomiast spożywać tłustych mięs, pasztetów, kiełbas, parówek, lodów, serów półtłustych i zółtych, owoców, marchwi, kukurydzy, ziemniaków, ryżu, makaronów, ciast, napojów z kofeiną, soków owocowych, napojów gazowanych i alkoholu.

Niewątpliwymi zaletami diety soutch beach są szybkie efekty oraz to, że nie wymaga drastycznego ograniczania kalorii ani eliminacji wartościowych składników, ponieważ oparta jest na produktach z niskim indeksem glikemicznym.

Co do wad, to niestety szybkie efekty w  postaci zrzuconych kilogramów potrafią się odbić efektem jo-jo. Ponadto brak cukrów w diecie może spowodować zmęczenie i rozdrażnienie zwłaszcza w pierwszej fazie diety.

Podsumowując, dieta soutch beach jest w rzeczywistości czymś więcej niż tylko jednorazową dietą na zrzucenie wagi. Z uwagi na stosunkowo małe wymagania dotyczące ograniaczania kalorii można ją traktować jako sposób odżywiania. Oczywiście jak każda metoda na obniżenie wagi, nie jest pozbawiona wad. Jednak w tym wypadku całą sprawę powinna załatwić regularna aktywność fizyczna, która nie tylko zabezpieczy nas przed efektem jo-jo, ale także przyśpieszy sam proces odchudzania i wymodeluje naszą sylwetkę.

Licencja: Creative Commons