Rozpoczynając dietę chcemy jak najszybciej stracić na wadze. Dlatego katujemy się niskokalorycznymi dietami i sięgamy po suplementy na odchudzanie. Czy takie praktyki wychodzą nam na zdrowie?

Data dodania: 2014-06-11

Wyświetleń: 1340

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy szybkie odchudzanie może być zdrowe?

Zdrowe odchudzanie jest połączeniem zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Aby zrzucić zbędne kilogramy należy spalać więcej kalorii niż się przyjmuje. Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić. Wystarczy przyjrzeć się temu, co ląduje na naszych talerzach, by zdać sobie sprawę, że konsumujemy znacznie więcej kalorii niż jesteśmy w stanie przemienić w - niezbędną do prawidłowego funkcjonowania - energię. Na dodatek jemy niezdrowe, wysoko przetworzone produkty, które zakwaszają nasz organizm. Nagromadzone toksyny utrudniają wchłanianie substancjom odżywczym, czego rezultatem jest… niedożywienie i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dlatego też szybkie odchudzanie powinniśmy zacząć od pozbycia się toksyn. Kolejnym krokiem na drodze do szczupłej sylwetki jest zmiana złych nawyków żywieniowych.

Aby szybko pozbyć się zbędnych kilogramów nie musimy się głodzić. Co więcej, nie należy tego robić, gdyż omijanie posiłków spowalnia nasz metabolizm i stymuluje organizm do robienia zapasów w postaci komórek tłuszczowych. Chcąc się odchudzić osiągamy więc odwrotny efekt! Znacznie lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja ze śmieciowego jedzenia (fast foodów, słodyczy), ograniczenie spożywania węglowodanów prostych (białego pieczywa i makaronu) i zwiększenie ilości warzyw i owoców w codziennej diecie. Jeśli dodamy do tego regularne treningi możemy mieć pewność, że ani się obejrzymy, a nagromadzony tłuszczyk zniknie.

Jeżeli marzy nam się szybkie odchudzanie wypróbujmy działanie naturalnych suplementów diety, które skutecznie wspomagają naszą walkę z nadwagą. W zależności od problemu, który nie pozwala nam szybko schudnąć, możemy podzielić suplementy na odchudzanie na 5 grup:

  • tzw. spalacze tłuszczu;
  • środki hamujące apetyt;
  • środki ograniczające wchłanianie się tłuszczów i węglowodanów;
  • środki przyspieszające metabolizm;
  • środki ułatwiające pozbycie się toksyn z organizmu.

Zdrowa dieta, odpowiednia suplementacja i aktywność fizyczna to wszystko, czego potrzebujesz, by szybko schudnąć i cieszyć się smukłą sylwetką, o jakiej zawsze marzyłaś!

Licencja: Creative Commons