Zdrowe produkty kosztują, podobnie jak karnet na siłownię. Do tego dochodzi czas poświęcony na przygotowanie dietetycznych posiłków i codzienne treningi. Skuteczne odchudzanie wymaga wyrzeczeń i narzucenia sobie specyficznego reżimu. Nic dziwnego, że chcemy jak najszybciej zobaczyć pierwsze rezultaty.

Data dodania: 2014-05-30

Wyświetleń: 3855

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Waga może być powodem do dumy lub źródłem kompleksów. Osoby szczupłe łatwiej nawiązują znajomości i czują się atrakcyjne. I odwrotnie, osoby z dużą nadwagą częściej wpadają w przygnębienie i mają niskie poczucie własnej wartości. Trzeba mieć świadomość, że nikt nie jest skazany na nadwagę do końca życia. Istnieje wiele skutecznych sposobów na to, jak skutecznie schudnąć.

Zdrowe zasady = zrównoważony efekt

Skuteczne diety wymagają czasu, dlatego aby mieć motywację do kontynuowania kuracji odchudzającej warto zawczasu przygotować sobie plan odchudzania. Zastanów się, ile chcesz schudnąć i dlaczego? Czy Twoim celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i poprawa ogólnego stanu zdrowia, czy raczej przeskoczenie o rozmiar, by móc zmieścić się w ulubioną sukienkę? Szybkie odchudzanie nie zawsze jest zdrowe. Z kolei zmiana nawyków żywieniowych i bardziej aktywny tryb życia korzystnie wpłyną zarówno na funkcjonowanie Twojego organizmu, jak i na obwód pasa. Oprócz diety ważny jest ruch. Biegając, pływając bądź jeżdżąc na rowerze skutecznie spalisz kalorie i poprawisz swoją kondycję.   

Jak się skutecznie odchudzać?

Krótkotrwałe diety, które zakładają rezygnację z całych grup żywieniowych (najczęściej węglowodanów i tłuszczów), są popularnym sposobem na szybkie odchudzanie. W ciągu tygodnia pozwalają schudnąć nawet 5-6 kilogramów, ale odbywa się to kosztem naszego zdrowia i samopoczucia. W pierwszych dniach diety pozbywamy się głównie wody, a nie tłuszczu, dlatego po jej zakończeniu tak łatwo wraca się do dawnej wagi. Skuteczne odchudzanie zaczyna się około 13 dnia diety, kiedy organizm intensywnie spala tkankę tłuszczową. Pomogą mu w tym dobre tabletki odchudzające, zawierające zieloną herbatę, kofeinę, guaranę lub L-karnitynę. Składniki tzw. spalaczy tłuszczu wspomagają organizm w walce z nadwagą, przyspieszając pojawienie się efektów diety i ćwiczeń.

Jeśli chcesz zrzucić wagę i utrzymać efekty kuracji odchudzającej zrezygnuj z restrykcyjnych diet, a w zamian zacznij zdrowo się odżywiać się i uprawiać sport. To najprostszy, a zarazem najskuteczniejszy sposób na skuteczne odchudzanie, którego rezultatem jest wymarzona, szczupła sylwetka.

W skutecznym odchudzaniu najbardziej liczy się przestrzeganie zaleceń zdrowej diety, regularne ćwiczenia i motywacja, by wytrwać na drodze do uzyskania wymarzonej figury. Skoro wiesz jak skutecznie schudnąć nie zwlekaj dłużej i zacznij się odchudzać już teraz!

Licencja: Creative Commons