Zakazany owoc kusi... Na diecie zakazanym owocem są słodycze, źródło pustych kalorii, które organizm przemienia na tkankę tłuszczową. Jak szybko schudnąć i pozbyć się zbędnych centymetrów w pasie? Przede wszystkim należy dowiedzieć się dlaczego mamy ochotę na słodycze i jak nad nią zapanować.

Data dodania: 2014-06-28

Wyświetleń: 1371

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przezwycięż apetyt na słodycze - podpowiadamy jak szybko schudnąć i wytrwać na diecie

Dlaczego sięgamy po słodycze?

Metabolizm węglowodanów jest regulowany przez metabolizm białek, a co za tym idzie, jeśli w naszej diecie jest za dużo białka, automatycznie rośnie nasz apetyt na węglowodany, czyli na cukier. Ochota na coś słodkiego rośnie także po dużym wysiłku fizycznym. Chcemy dodać sobie energii, więc sięgamy po kawałek czekolady. Słodycze rzeczywiście dają nam „energetycznego kopa”, ale na krótko. Po pół godzinie znów mamy ochotę na ciastko czy też słodki napój, przez co sabotujemy szybkie odchudzanie sprawiając, że waga zamiast spadać, wciąż stoi w miejscu. Zbilansowana dieta, bogata w smaczne i zdrowe warzywa, skutecznie pomaga pozbyć się zbędnych centymetrów w pasie. Nie odmawiaj sobie ulubionych przysmaków, ale jedz z umiarem dbając, by główną rolę w Twoim jadłospisie grały warzywa, drób, ryby i owoce, a nie hamburgery, frytki i czekolada. Już samo ograniczenie "śmieciowego jedzenia" pozwoli Ci zrzucić około 1,5 kg miesięcznie!

Miej apetyt na życie, nie na słodycze

Zastanawiasz się jak szybko schudnąć i poprawić swoje samopoczucie? Zacznij uprawiać sport. Regularny wysiłek fizyczny stymuluje produkcję serotoniny, substancji zwanej hormonem szczęścia. Zamiast siedzieć przed telewizorem i chrupać chipsy, wybierz się na spacer lub dłuższą przejażdżkę rowerem. Każda niskokaloryczna dieta jest szokiem dla Twojego organizmu. Przez niedobór pożywienia metabolizm ulega spowolnieniu, jesteś przemęczona i... głodna. Niski poziom cukru we krwi sprawia, że odczuwasz silniejszą niż zwykle chęć zjedzenia czegoś słodkiego. Zamiast stosować się do zaleceń niskokalorycznych diet, małymi kroczkami zmieniaj swoje nawyki żywieniowe. Problem z apetytem na słodycze pomogą rozwiązać tabletki na odchudzanie z chromem. Pierwiastek ten odpowiada za utrzymanie poziomu cukru we krwi na właściwym poziomie, co osłabia ochotę na słodycze.

Ciastka, czekolada i lody kuszą słodkim smakiem, ale trzeba pamiętać, że skutkiem ich nadmiernego spożywania są nieestetyczne fałdy tłuszczu. Zamiast słodyczy miej przy sobie smaczne i zdrowe przegryzki, takie jak orzechy, suszone banany i jabłka.

Licencja: Creative Commons