Nikt nie zna skuteczniejszych sposobów na zdrowe odchudzanie od osób, którym udało się zrzucić połowę swojej wagi. Poznaj ich triki na szybką utratę zbędnych kilogramów.

Data dodania: 2014-07-02

Wyświetleń: 1001

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Triki byłych grubasów, czyli sprawdzone sposoby na zdrowe odchudzanie

Myśl o jedzeniu i chudnij

Największym wrogiem osób, które zdecydowały się schudnąć jest trudna do przezwyciężenia ochota na zjedzenie czegoś wysokokalorycznego. Jak z nią walczyć? Okazuje się, że najlepiej skapitulować i dać się skusić na łyżeczkę lodów lub dwie kostki czekolady. Dlaczego? Pozwalając sobie od czasu do czasu na mały grzeszek żywieniowy unikamy sytuacji, w której po 3 tygodniach bez słodyczy siadamy przed telewizorem z paczką ciastek, z przekonaniem, że „zasłużyliśmy na nagrodę”. Amerykańscy psychologowie radzą, by w chwili słabości intensywnie myśleć o jedzeniu. Przypominanie sobie smaku i zapachu toffi lub ociekających tłuszczem frytek skutecznie zmniejszy nasz apetyt na te „przysmaki”. Innym sposobem, by zachcianki nie sabotowały twojej pracy nad szczupłą sylwetką są suplementy na odchudzanie hamujące apetyt. Tabletki te mają w składzie błonnik i chrom, substancje wspomagające procesy trawienne i wydłużające uczucie sytości po posiłku.

Co za mało, to niezdrowo

Wszyscy znamy powiedzenie „co za dużo, to niezdrowo”, ale okazuje się, że niedostarczanie organizmowi potrzebnych mu składników odżywczych (w tym wielonasyconych tłuszczów i węglowodanów złożonych) może zniweczyć nasze wysiłki w celu zrzucenia wagi. Nasze ciało jest przygotowane na okresy głodu i w drodze ewolucji wypracowało specjalne mechanizmy obronne. Przechodząc na niskokaloryczną dietę lub głodówkę wysyłamy organizmowi sygnał, by uruchomił te mechanizmy, w wyniku czego odkładana jest tkanka tłuszczowa, a nasza waga ani drgnie. Zdrowe odchudzanie należy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Jedz 5 lekkich, zbilansowanych posiłków, pij dużo niegazowanej wody i przede wszystkim zrezygnuj z pustych kalorii (białego pieczywa, słodyczy, fast foodów). Nawet się nie spostrzeżesz, kiedy waga spadnie o kilka (kilkanaście) kilogramów.

Walka z nadwagą to proces, który wymaga od nas samozaparcia i silnej motywacji. Dlatego dobrze jest znać metody, dzięki którym łatwiej osiągnąć docelową wagę i utrzymać efekty diety. Osobom, które pragną schudnąć przyda się pomoc w każdej formie. Dlatego odpowiednie suplementy na odchudzanie są świetnym uzupełnieniem planu zdrowego odchudzania.

Licencja: Creative Commons