Grasz w siatkówkę. Twój wzrost nie jest wystarczający do tego aby świetnie atakować i radzić sobie z blogiem w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Marzysz o zasięgu powyżej 330 cm. Jednak uwarunkowania genetyczne nie pozwalają mieć wzrostu powyżej 180 cm. Sposobem na dobrą grę jest wyskok. 

Data dodania: 2010-08-08

Wyświetleń: 2129

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sposobów na dobry wyskok dosiężny jest mnóstwo. Jednak przez wiele z nich możesz sobie zrobić krzywdę. Wiem coś na ten temat bo sam doświadczyłem ich na własnej skórze i dalej nie które czuję w kościach. Mianowicie źle dobrany program do własnych umiejętności oraz stopnia zaawansowania może się skończyć bardzo źle. Ja po paru tygodniach treningów musiałem odpuścić gdyż moje kolana dawały o sobie znać. Jak wiesz kolana to bardzo ważna rzecz. Na starość może być problem z chodzeniem. Dlatego aby tego uniknąć radzę Ci przeczytać ten artykuł. Dowiesz się w nim jakie programy są dobre i co należy zrobić przed rozpoczęciem.

NA POCZĄTEK POZNAJ SWÓJ ORGANIZM

Chodzi mi tu głównie o to aby się skonsultować ze swoim lekarzem. Powiedz mu wszystko, że chcesz ćwiczyć taki program, będzie on najbardziej dla nóg, zwłaszcza dla kolan. Po badaniu będziesz pewny czy możesz to robić czy nie. Ja niestety nie byłem u lekarza i efekty są jakie są. Dlatego Ciebie chcę ostrzec przed tym błędem. Dlatego piewrwsze co robisz to idziesz do lekarza.

CZAS

dobranie sobie czasu to ważna rzecz. Mianowicie chodzi o to aby treningi były robione zawsze o tej samej godzinie. Zwiększy to efektywność twoich ćwiczeń.

TERAZ PRZEDSTAWIĘ PARĘ PROGRAMÓW NA WYSKOK

1. SUPER DUNKS

Od razu ostrzegam; jeśli jesteś początkujący to radzę tego nie stosować. Dlaczego? Bo jest to bardzo ciężki trening. Nadmiernie obciążający kolana. Ja go stosowałem i niestety po dwóch tygodniach musiałem dać sobie spokój.

Oto i on:

Program ten zawiera jedenaście stopni, które powinny być wykonywane w podanej kolejności: 1. rozgrzewka 2. rozciąganie 3. ćwierćskok 4. wznoszenie łydek 5. wstępowanie 6. skoki na łydkach 7. skip 8.krzesełko 9. przysiady 10. rozciąganie.

a) rozgrzewka- myślę, że wiesz co robić

b) rozciąganie- również powinieneś wiedzieć

c) ćwierćskok- najtrudniejsze ćwiczenie, polega na tym że robisz półprzysiad czyli pod kątek 90 stopni. Następnie wyskakujesz do góry na wysokość około 25 cm i lądujesz w półprzysiadzie czyli wracasz do poprzedniej pozycji. Strasznie męczy kolana. Jeśli nie będziesz dał rady przerwij to ćwiczenie.

d) wznoszenie łydek- jedno z łatwiejszych zadań. Potrzebny Ci będzie jakiś stopień o wysokości 10 cm. o ćwiczenie robi się jedną łydką na raz. Stań palcami stóp na książce, bloku lub stopniu, tak aby pięta zwisała poza krawędź ( druga noga ma być uniesiona ) następnie podnieś się na palcach używając tylko siły łydek, a potem opuść się tak aby pięty zeszły poniżej krawędzi stopnia na którym stoisz. (cykl ma być powtórzony ponownie ) Odpocznij okolo 25 sekund pomiędzy ćwiczeniami. 

e) skip- tak jak byś biegał tylko jesteś cały czas w miejscu a kolana podnosisz jak najwyżej do klatki piersiowej

f) wstępowanie- świetnie wzmacnia uda. Potrzebne Ci będzie mocne krzesło do tego ćwiczenia. Ćwiczenie polega głównie na, zgodnie z nazwą, wstępowaniu do góry. Aby rozpocząć ćwiczenie postaw krzesło przed sobą i postaw nogę na krzesło tak aby udo było równolegle do ziemi. Będziesz w pozycji marszu z jedną nogą na krześle, a z drugą na podłodze. Następnie na nodze, która jest oparta na krześle wyskocz do góry, tak aby Twoje ciało i stopa znalazły się nad krzesłem. Zmień w górze nogi w ten sposób aby na krześle wylądowała druga noga, a tak którą znajdowałeś się przed skokiem na krześle, znalazła się na podłodze. Jak wylądujesz będziesz w tej samej lecz odwrotnej pozycji jak przed skokiem. Powtarzaj ten sam ruch z drugą nogą aby zakończyć cykl ( na jeden cykl składają się dwa podskoki ). Uwaga: pracuj zawsze nogą, która jest na krześle . Noga na ziemi ma służyć tylko do podparcia się. Odpocznij trzy do pięciu minut miedzy ćwiczeniami. 

g) skoki na łydkach- łatwe ćwiczenie.  Aby wykonać to ćwiczenie skacz prosto do góry i tak szybko jak tylko wylądujesz wyskocz ponownie do góry starając się tylko używać mięśni łydek. Kiedy lądujesz nie pozwól aby nogi Ci się tak jak przy ćwierćskoku. Jest bardzo ważne abyś jak najszybciej znalazł się ponownie w powietrzu, jak najwyżej. Odpocznij około jednej minuty pomiędzy ćwiczeniami. 

h) na końcu porozciągaj się jeszcze

To jeden z wielu programów na wyskok. Nie opisałem ćwiczeń dokładnie. Możesz do mnie pisać na e-mail: [email protected] Odpowiem Ci na każde pytanie również z poza siatkówki, np o zarabianiu w internecie którym zajmuję się teraz. Sposób zarabiania znajduje się na stronie która jest umieszczona na dole artykułu. Możesz się zapisać na bezpłatny kurs. Razem możemy wiele osiągnąć. Współpraca jest najważniejsza. 

Pozdrawiam:):)

Licencja: Creative Commons