Klimakterium to nie koniec świata.
Rozpoczynając okres klimakterium warto jednak wiedzieć co nas spotka, by móc się do tego odpowiednio przygotować. Większość pań przechodzi okres klimakterium łagodnie. Bywa jednak,że doświadczają nieznośnych huśtawek usposobienia i dziesiatków innych nieznosnych objawów.

Data dodania: 2010-02-14

Wyświetleń: 3745

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Menopauza jest pożegnalną menstruacją po której w ciągu następne 10 miesięcy nie wystąpi krwawienie.

Menopauza jest częścią klimakterium, bowiem przekwitanie jest okresem przemian hormonalnych pojawiających się na kilka lat przed menopauzą i występującym przez 5-6 kolejnych lat. Menopauza jest namacalnym sygnałem zakończenia wytwarzania jajeczek, a więc finałem cyklu rozrodczego.

Menopauza ma dla wielu kobiet wymiar symboliczny. Określa koniec wieku dojrzałości, a inicjuje starość.

To niezwykle trudny okres dla kobiet z takim sposobem podejścia do problemu. Jak na złość wszelkie zewnętrzne oznaki potwierdzają tą teorię. Zmiany na skórze, pierwsze srebrne włosy na skroni, spadek kondycji fizycznej, szybkie męczenie, niechęć do aktywności ruchowej, uczucie zniechęcenia i te okropne uderzenia gorąca przemawiają same za siebie.

I bez pomocy z zewnątrz trudno sobie poradzić.

Ważna jest obecność bliskich, ale warto również pamiętać, że można liczyć na pomoc natury. Pomogą zabiegi solankowe, hydroterapia, joga, a także albo głównie naturalne suplementy diety.

Rozpoczynając okres klimakterium warto wiedzieć co nas spotka, by móc się do tego odpowiednio przygotować. Większość pań przechodzi okres klimakterium łagodnie. Bywa jednak, że doświadczają nieznośnych huśtawek usposobienia. Panie posiadające taką predyspozycję powinny systematycznie stosować naturalne i bezpieczne suplementy diety o działaniu łagodzącym i podnoszącym nastrój. W przyrodzie jest naprawdę całe mnóstwo roślin, które nam pomogą. Najcenniejsze z nich to Żeń-szeń syberyjski, Pluskwica Groniasta, Niepokalanek mnisi, Dziegiel chiński, Lukrecja, Drapacz lekarski czy popularny Skrzyp polny.

Gdy mam do dyspozycji te cenne rośliny, typowe dla klimakterium objawy typu rozdrażnienie, płaczliwość, zmienność nastroju, chandra, brak wigoru, osłabienie uwagi ustępują bez problemu. Przy takim postępowaniu także i depresja przestaje być zagrożeniem.

Z biegiem czasu nasze ciało zwyczajnie zaczyna się starzeć. Większość uznaje, że jest to naturalny proces. To z pewnością słuszna opinia, ale trzeba się zastanowić jak powinno się ten proces przyhamować.

Najlepszym sposobem jest zapewnienie sobie tych substancji naturalnych, których z czasem zaczyna nam brakować . Rozwiązaniem jest konsekwentne używanie stosownej ilości suplementów diety zawierających koenzym Q10, lecytynę, kwasy Omega3 i naturalny hormon wzrostu i obowiązkowo komplet naturalnych witamin i minerałów. W obecnych czasach nie można zapomnieć o antyoksydantach.


Zadziwiającym jest, jak mało kobiet a nawet lekarzy wie, że do menopauzy i klimakterium trzeba się rzetelnie przygotować. Terapia odtruwająca ciało, spowolnienie tempa życia , przyzwoite odżywienie, odpowiednia dawka systematycznych treningów fizycznych i rytuałów kosmetycznych podniesie na duchu każdą kobietę.

Naturalne suplementy diety są niebywałą pomocą w trakcie przygotowań do klimakterium, jak również przez kolejne lata jego trwania. W klimakterium obowiązkowo trzeba wejść dobrze przygotowanym. Zdrowa, dziewczęca, wypoczęta, kochająca siebie kobieta przywita klimakterium z uśmiechniętą buzią. I w tej sytuacji uderzenia gorąca , rozdrażnienia, zniechęcenie, kołatanie serca, problemy ze skórą, dodatkowe kilogramy nie wprowadzą większego zamieszania.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena