Obecnie wiele osób narzeka na worki pod oczami. Jest to w głównej mierze spowodowane trybem życia, jaki prowadzimy. Notoryczne niedosypianie, stres w pracy, rodzinne zmartwienia, długotrwałe przesiadywanie przy komputerze, czy też nocne czytanie – wszystko to wpływa na zmęczenie oczu.

Data dodania: 2012-11-19

Wyświetleń: 1335

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skutkiem tego jest mało estetyczna, a czasem i niezdrowa opuchlizna oczu, której może towarzyszyć zasinienie.

Jeżeli worki pod oczami spowodowane są niewyspaniem lub przemęczeniem to najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest bardziej efektywny sen. Nie bez powodu młode mamy i tatusiów można rozpoznać właśnie po opuchniętych, zasinionych oczach. To, że ich sen jest przerywany kilkakrotnie w ciągu nocy sprawia, że jest mało efektywny i organizm nie ma czasu na zregenerowanie się.

Czasami aby wyeliminować worki pod oczami wystarczy zmiana diety. Więcej warzyw, owoców oraz zbilansowane posiłki w ciągu całego dnia sprawiają, że czujemy się lepiej. Wpływa to na jakość naszego życia i sprawia, że jesteśmy wypoczęci i pełni energii do działania.

Niestety, niekiedy worki pod oczami nie chcą zniknąć mimo tego, że wysypiamy się i prawidłowo odżywiamy. Wówczas trzeba sięgnąć po tak zwane babcine sposoby. Jednym z nich jest słynna maseczka ogórkowa. Wystarczy położyć na powiekach na kilka minut świeżo ukrojone plasterki z ogórka. Dodatkowo, aby zwiększyć efekt wcześniej można ogórka schłodzić w lodówce – wówczas będziemy mieć domową „maseczkę żelową”. Z tym, że będzie ona tańsza niż taka prawdziwa maska i ekologiczna, bo wyłącznie z naturalnych składników. Domową kurację można wspomóc kupioną w aptece maścią z witaminą K oraz retinolem, która dodatkowo ma działanie łagodzące podrażnienia.

Jeśli ma się tendencję do powstawania worków pod oczami warto też pamiętać o kilku istotnych rzeczach, które mogą nasilić ich występowanie. Przede wszystkim, jeżeli wiemy, że mamy skłonność do takich dolegliwości jak worki pod oczami, powinniśmy unikać używek takich jak tytoń czy alkohol, gdyż wzmacniają one efekt podpuchniętych oczu. Również tak niepozorna czynność jak przecieranie oczu może negatywnie wpłynąć na wygląd skóry pod nimi. Zbyt intensywne tarcie powoduje, że skóra się rozciąga, robi cieńsza, a co za tym idzie, z czasem nieestetycznie zaczyna „wisieć” przy oczach.

Pamiętajmy więc, żeby uniknąć worków pod oczami najlepiej prowadzić zdrowy tryb życia i w miarę możliwości wysypiać się, a wszystkie stresy rozładowywać w jakiś przyjemny sposób.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena