1. Pomieszczenie, w którym się uczysz, powinno być wolne od przeszkadzających hałasów, zawsze dobrze wywietrzone.
2. Dobrze by było, gdyby w Twoim otoczeniu były kolory, które lubisz - spokojne, wywołujące uczucie świeżości.
3. Pracuj jak najczęściej przy świetle dziennym lub zwykłych żarówek.
4. Słuchaj łagodnej muzyki klasycznej. Dobieraj ją w zależności od tego, czy akurat się relaksujesz (tzw. koncert "pasywny"), czy uczysz (koncert "aktywny").
5. Przy biurku (stole) siadaj na normalnym, raczej twardym krześle z oparciem.
6. Zorganizuj miejsce, w którym będziesz mógł odpocząć i zrelaksować się; miejsce, w którym będziesz mógł się wygodnie położyć.
7. Miej blisko siebie zdrową, niegazowaną, dobrą wodę do picia.Woda zwiększa pobór tlenu przez hemoglobinę, oczyszcza organizm z toksyn, jest składnikiem do tworzenia i rozwoju sieci nerwowej w czasie uczenia się.
8. Umieść w zasięgu wzroku napisane sentencje i aforyzmy a także precyzyjnie sformułowane własne cele.
9. Zadbaj, aby w bliskim otoczeniu znajdowały się symbole niezmierzonych ludzkich możliwości, które pozytywnie oddziałują na naszą podświadomość: mapę nieba, globus, obraz morskiej głębi, zdjęcie lub grafikę przedstawiającą górską wspinaczkę itp.
Jest to fragment publikacji Andrzeja Bubrowieckiego: Techniki pamięciowe dla każdego
Dlaczego medycyna głównego nurtu wciąż nie uznaje homeopatii, mimo że tysiące ludzi doświadczyło jej pozytywnych efektów? Odpowiedź na to pytanie jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać, i ma wiele wspólnego z ograniczeniami współczesnej nauki. Dzisiejsza nauka, choć robi ogromne postępy, pozostaje mocno zamknięta na badanie zjawisk, których nie potrafi wytłumaczyć za pomocą aktualnie dostępnych narzędzi i teorii.