Ile czasu zajmie ci napisanie e-booka? Pół godziny?

Data dodania: 2007-04-21

Wyświetleń: 5601

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to jest e-book?
To dowolny tekst przygotowany do odczytania na komputerze. I to wszystko. Więc napisz e-booka.


Na tym MÓGŁBYM skończyć :) Ale Redaktor Artelis MÓGŁBY z kolei odrzucić taki artykuł. A tego bym nie chciał - zbyt jest on dla mnie ważny.

Dlaczego tyle mogło wystarczyć?
PIERWSZE (najważniejsze) zdanie
Mogłeś napisać jedno zdanie "Mój pierwszy e-book". I utknąć, jak jeden z bohaterów Camus ("Dżuma") piszący pierwsze, powalające zdanie swojej powieści: "W piękny poranek majowy wytworna amazonka, siedząc na wspaniałej kasztance, jechała kwitnącymi alejami Lasku Bulońskiego".
Ale byłbyś już wtedy autorem e-booka. Potem wystarczy już tylko dopisywać kolejne zdania.

Publikacja e-booka
Nie radziłbym ci próbować publikować wczesną wersję Twoje e-booka w "Złotych Myślach", w cenie 40 zł za egzemplarz. Ale czemu nie opublikować go w Artelis? Każdy artykuł jest właśnie e-bookiem. Wprawdzie tu nie płacą autorom, ale czy od razu MUSISZ zostać BOGATYM AUTOREM? Na początku warto zostać POCZYTNYM, potem może SZANOWANYM albo ZNANYM. Sława ułatwi ci sukcesy finansowe.

Nie musisz pisać "naukowych" e-booków
Niektóre e-booki stwarzają wrażenie, że autor pisał tak, żeby wszyscy widzieli, jaki on jest mądry (zgodnie z zasadą: im mniej rozumiem, tym autor mądrzejszy). Pisz prostym, obrazowym językiem o pożytecznych sprawach. Wiadomo, wymaga to zdobycia wcześniej wiedzy i umiejętności.

Staraj się nie robić błędów ortograficznych
Na to jest proste i skuteczne lekarstwo. Pisz swój e-book w Wordzie lub bezpłatnym edytorze OpenOffice. Mają znakomity słownik, który wyłowi wszystki Twoje błędy.

Nakłoń ludzi do przeczytania, uzupełnienia i skomentowania Twojego e-booka
Możesz im się odwdzięczyć podając w e-booku ich dane (z linkami do ich stron WWW) albo obiecać, że dostaną darmo płatną wersję finalną.

Podsumowanie
- dołącz już dziś do grona autorów e-booków
- opublikuj swój pierwszy e-book w ciągu 7 dni
- napisz w ciągu 2 miesięcy e-book, który możesz sprzedawać
- wykorzystaj pisanie e-booka do osiągnięcia celów pomocniczych: poznaj nowych ludzi, znajdź sprzymierzeńców, zdobądź wiedzę i doświadczenie, podnieść swoje mniemanie o sobie, rozbudź swoją ciekawość, nadzieję i wiarę w swoje możliwości
- skontaktuj się ze mną - piszmy razem :)
Licencja: Creative Commons
5 Ocena