Nie spotkasz się z doradcą funduszy emerytalnych. Z prostego powodu - agent może reprezentować tylko JEDEN fundusz. Czy jego opinie będą więc wiarygodne i prawdziwe? Czy warto zmienić fundusz?

Data dodania: 2008-12-27

Wyświetleń: 4072

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Firmy zarządzające naszymi emeryturami dobrze zarabiają. Wystarczy popatrzeć na siedziby ZUS. Podobnie firmy zarządzające 2 filarem (OFE) na "dzień dobry" zabierają z wpłaconej przez nas kwoty 7%,a potem co miesiąc opłatę za zarządzanie. Mają pomnażać nasze pieniądze, ale swoje wezmą również wtedy, kiedy z naszego konta pieniędzy ubędzie (jak się to dzieje od wielu miesięcy).
I co ciekawe, różnice w osiągnięciach poszczególnych OFE są minimalne. Jak sobie zadasz trud i policzysz, to różnica w emeryturze wypracowanej przez najlepszy i najgorszy fundusz to tylko 10 zł!!

Czy warto więc zmieniać fundusz?
Jednak WARTO zmienić OFE- najlepiej co 2 lata. Z prostego powodu - żeby powalczyć o coś więcej niż o 10 zł wyższą emeryturę!!.

Spotkaj się agentem, który nie będzie ci zachwalał wbrew oczywistości, ze jego fundusz jest najlepszy (ile może być najlepszych funduszy?).
Spotkaj się z agentem, który pomoże Ci naprawdę zadbać o Twoją przyszłą emeryturę, czyli o o Twoje dzisiejsze dochody, z których część możesz zainwestować w przyszłą emeryturę.
Jak znaleźć takiego agenta OFE? Zadzwoń 604 246 246

Licencja: Creative Commons
0 Ocena