Profil Użytkownika

Lokaty długoterminowe – kiedy warto zakładać?

Rodzaj: Artykuł

Wybierając lokaty terminowe, często skupiamy się jedynie na tych o długości do jednego roku. W przypadku, kiedy jeśtesmy pewni, że nie wykorzystamy posiadanych pieniędzy w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy, warto zainteresować się lokatami długoterminowymi, które mogą w pewnych okolicznościach okazać się szczególnie korzystne

Jak bank centralny wpływa na nasze oszczędności?

Rodzaj: Artykuł

Bank centralny jest jedną z najważniejszych instytucji w systemie rynkowym, która poprzez prowadzenie polityki pieniężnej wpływa na przebieg procesów w realnej gospodarce. Stoi on na straży stabilności pieniądza, którym na co dzień się posługujemy, i dlatego też jego działania mają niemały wpływ na nasze oszczędności.

Wartość pieniądza w czasie

Rodzaj: Artykuł

Wszyscy bez wyjątku posługujemy się na co dzień pieniędzmi. Natomiast mało kto z nas zastanawia się nad ich wartością. Okazuje się, że wartość ta jest zmienna w czasie i po części zależy również od nas samych. Wykorzystanie koncepjci wartości pieniądza w czasie pozwala również nam lepiej zaplanować nasze przyszłe zakupy.

Czy pół procenta ma znaczenie?

Rodzaj: Artykuł

Zarządzając własnymi oszczędnościami powinniśmy kierować się zasadą maksymalizacji stopy zwrotu przy danym, akceptowalnym poziomie ryzyka. Czy warto angażować swój czas aby zwiększyć potencjalną stopę zwrotu chociażby o pół punktu procentowego? Odpowiemy na to pytanie wykorzystując szeroko dostepnę lokaty terminowe.

Profil

Jakub A.

Autor
Napisz wiadomość
Artykułów:
5
Kod partnerski:
/p:27311

Data urodzenia:
1998-08-10
Dołączył:
2012-08-10 13:00:56

Ostatnie logowanie:
24-02-2013