Jak połączyć miłość do motoryzacji i jazdy samochodem z biznesem? Na to pytanie jest naprawdę bardzo dużo odpowiedzi. Warsztat samochodowy, usługi hds, przewóz osób, sklep z częściami samochodowymi to tylko ułamek pomysłów, jakie można wykorzystać.

Data dodania: 2017-02-05

Wyświetleń: 729

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pasja samochodowa i biznes? Tak!

Odkąd samochody zaczęto produkować masowo, z każdym rokiem rosła liczba osób mających uprawnienia do ich prowadzenia. Mówi się, że powstanie aut odebrało pracę wielu grupom zawodowym. Właściwie jednak samochody dały tyle samo lub nawet więcej pracy, w wielu nowych zawodach. Samochód, żeby powstać, musi być zaprojektowany, zmontowany, przetestowany. Później ktoś musi nim kierować, naprawiać go, złomować itp. Obecnie ciężko zliczyć liczbę zawodów, w które w mniejszym lub większym stopniu są związane z samochodami. Zresztą każdy z nas niekoniecznie zawodowo, używa samochodów, by psię przemieszczać.

Jeżeli jednak od zawsze interesowałeś się motoryzacją lub bardzo lubisz jeździć samochodem, może to czas pomyśleć o tym, jak zarobić na swojej pasji? Możliwości jest wiele, przedstawimy tu niektóre z nich.

Taxi

Zaletą tego zawodu jest to, że nie potrzebujesz specjalistycznego samochodu. Wystarczy zwykła osobówka, prawo jazdy i już możesz starać się o licencję taksówkarską. W zależności od miasta otrzymanie licencji może lekko się różnić. Jest to zawód dla osób, które raczej lubią kontakt z innymi oraz najbardziej lubią jazdę po mieście. Jazda taksówką może być też jedną z form dodatkowego zarobku.

Usługi HDS

To już zupełnie inna bajka. Czym jest HDS? To Hydrauliczny Dźwig Samochodowy, który najczęściej występuje przy ciężarówkach. Ten zawód wymaga to więc prawa jazdy, pozwalającego prowadzić samochody ciężarowe oraz kilku innych licencji. Same papierki to jednak nie wszystko, dobrze przy ich wyrabianiu naprawdę przejść kurs, na którym nauczymy obsługiwać się sam samochód, jak i dźwig, który jest do niego przytwierdzony. Jest to bardzo ciekawe zajęcie, dzięki któremu znajdziemy pracę w przemyśle, budownictwie czy w sektorze publicznym. Możemy również założyć własną działalność i świadczyć usługi HDS sami lub zatrudniając kogoś do pomocy.

Warsztat samochodowym

Teraz z trochę innej beczki, nie każdy bowiem musi być zawodowym kierowcą. Jeżeli kochasz samochody, bardzo dobrym pomysłem na biznes może być warsztat samochodowy. Liczba aut rośnie, więc z dużym prawdopodobieństwem, będzie też rosło zapotrzebowanie na mechaników. Każdy bowiem samochód w ciągu swojego życia odwiedza warsztat samochodowy co najmniej kilka razy. Do otworzenia pierwszego warsztatu, wystarczy tak naprawdę mały garaż. Jak już poczujemy, że jest to coś, co powinniśmy robić i już trochę odłożymy, możemy pomyśleć o budowie warsztatu z prawdziwego zdarzenia.

Sklep z częściami

Nie musimy jednak znać się tak dobrze na samochodach, żeby je od razu naprawiać. Wystarczy nam jedynie wiedza o ich budowie i już możemy otwierać nasz sklep z częściami samochodowymi. Jest to biznes dla tych, którzy mają w sobie oprócz samochodowej pasji również coś z handlowca.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena