Telewizja jest jednym z wynalazków bez, którego ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy świat. Obecnie mamy do wyboru tysiące kanałów, na których znajdziemy treści na prawie każdy temat, jaki może nas zainteresować. 

Data dodania: 2017-09-25

Wyświetleń: 628

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Montujemy antenę satelitarna samemu!

Dostęp do niezliczonych programów możemy mieć m.in. dzięki telewizji satelitarnej, do której odbioru potrzebujemy specjalnej anteny. Jak ją zamontować o tym w dalszej części wpisu.

Jeżeli nie chcemy korzystać z usług montażu, jakie świadczy serwis anten, musimy sami zadbać o kilka ważnych kwestii. Najważniejsza z nich są odpowiednie środki ostrożności, jakie należy podjąć, montując antenę samemu. Zazwyczaj wiąże się to bowiem z pracami na wysokości, które są szczególnie niebezpieczne. O czym więc powinniśmy pamiętać?

- zadbajmy o odpowiedni sprzęt taki jak np. drabina i narzędzia,
- nie montujmy antenę podczas niekorzystnych warunków pogodowych np. kiedy pada,
- kiedy montujemy antenę w miejscu trudno dostępnym, poprośmy o pomoc kogoś bliskiego np. w celu asekuracji,

Gdzie zamontować antenę?
Antenę powinno montować się w takim miejscu, w którym nie będzie ona przysłaniana przez przeszkody, takie jak drzewa, budynki czy inne wysokie obiekty. W przeciwnym wypadku odbiór sygnału z satelity może być zaburzony, co może skutkować zakłóceniami w odbiorze lub nawet brakiem obrazu.

Antenę możemy zamontować do ściany, barierek balkonu, na dachu lub nawet na ziemi. Wszystko zależy od tego, jak zbudowany jest nasz dom oraz gdzie antena będzie miała najlepsza pozycje do odbioru sygnału.

Jak mocować antenę?
Podejmując się samodzielnego montażu anteny, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę, wszystkie wskazówki i zalecenia, jakie znajdziemy w instrukcji dołączonej do danego modelu anteny. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, o których zawsze należy pamiętać. Jedną z nich jest konieczność umiejscowienia masztu, w taki sposób, żeby zawsze znajdował się on w pozycji pionowej. Montując maszt, warto więc pomóc sobie poziomicą, tak by zamontować ją pod odpowiednim kątem.

Jeżeli te kilka prostych porad wydaje Wam się zbyt skomplikowane, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług fachowców. Serwis anten to miejsce, w których takich znajdziemy i którzy za nas w odpowiedni sposób zamontują i ustawią antenę, dzięki której będziemy mogli odbierać kanały z całego świata. Warto rozważyć tę opcję, szczególnie kiedy prace manualne i majsterkowanie nie jest naszą silną stroną.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena