Wiele osób każdego roku musi zmagać się z różnego rodzaju alergiami. Oczywiście klasyczna medycyna, pomaga wielu z nich, ale nie zawsze jest odpowiednio skuteczna. Przez to część osób sięga po metody alternatywne, które cieszą się coraz większą popularnością. 

Data dodania: 2017-09-25

Wyświetleń: 918

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Biorezonans, jako recepta na uczulenie?

W przypadku odczulania, do jednej z takich metod zaliczamy biorezonans, o którym więcej przeczytacie w dalszej części artykułu.

Ludzie mogą być uczuleni na różne związki i substancje. Najczęściej występujące alergie to te związane z pyleniem roślin, sierścią zwierząt czy alergie pokarmowe. Na niektóre z nich możemy się zaszczepić lub poddać terapii odczulającej. Nie na każdego jednak tego typu metody działają tak samo skutecznie. Właśnie dlatego z roku na rok coraz więcej osób podejmuje próby leczenia metodami alternatywnymi. Do jednej z tego typu metod możemy zaliczyć właśnie biorezonans.

Czym jest biorezonans?
Metoda ta została opracowana przez dwóch niemieckich uczonych. Jeden z nich był lekarzem drugi fizykiem. Doszli oni do wniosku, że komórki znajdujące się w naszym ciele emitują określone fale elektromagnetyczne. Inną częstotliwość mają fale zdrowego człowieka, inne zaś osoby chorej. Częstotliwość fal osób zdrowych nazwali oni drganiami fizjologicznymi. Kiedy jednak zaczynamy chorować, fale te zmieniają swoją częstotliwość. Celem biorezonansu jest wiec przywrócenie fal elektromagnetycznych w naszych komórkach do właściwego poziomu, który występuje u osób zdrowych.

Jak przebiega biorezonans?
Terapia biorezonansem niezależnie od tego, czy chcemy użyć jej w celu odczulenia, czy w przypadku innej dolegliwości wygląda bardzo podobnie. Na początku lekarz przykłada do naszej płytki paznokciowej specjalną elektrodę, dzięki czemu może sprawdzić nasze spektrum elektromagnetyczne. Po tej krótkiej analizie można przejść do właściwego lecznica, które polega na trzymaniu w rękach elektrod, które są połączone ze specjalnym aparatem do biorezonansu. Jego zadaniem jest skasowanie niewłaściwych fal i przywrócenie tych, które powinny występować u osoby zdrowej.

Choć w środowisku naukowym, wiele osób krytykuje tego typu metody, to doświadczenie pokazuje, że mimo swoich naukowych podstaw bywają one bardzo skuteczne. Jeżeli wiec od lat borykamy się z alergią, z którą tradycyjna medycyna nie potrafi sobie poradzić, warto zastanowić się nad podjęciem leczenia metodami alternatywnymi m.in. biorezonansem. Może się bowiem okazać, że dolegliwość, z która zmagaliśmy się latami minie w kilka chwil.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena