Miłośnikom kotów, kot brytyjski krótko włosy, jest zapewne dobrze znany. Rasa ta jest bowiem bardzo charakterystyczna, a kocięta brytyjskie są jednymi z najchętniej kupowanych i często posiadają bardzo bogaty rodowód. Jeżeli jednak dopiero wchodzisz do kociego świata, w tym artykule postaramy się nieco przybliżyć Ci te sympatyczne stworzenia.

Data dodania: 2017-09-25

Wyświetleń: 693

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kocięta brytyjskie - co warto o nich wiedzieć?

Wygląd kotów brytyjskich krótkowłosych
Ta rasa kotów charakteryzuje się stosunkowo dużą głową w porównaniu z głowami innych kotów i posiada rozwinięte policzki oraz charakterystyczne fałdy. Koty brytyjskie posiadają również przenikające wielkie oczy, które mogą przybierać różne odcienie w zależności od ich umaszczenia. Mogą mieć one barwę: pomarańczową, miedzianą, złocistą, niebieską lub szmaragdową.

Korpus kotów brytyjskich krótkowłosych jest zwarty i krępy. Mają prosty grzbiet i mocną klatkę piersiową. Są też rasą kotów dość szeroką w barkach i biodrach. Poruszają się na długich i mocnych łapach oraz wywijają grubym i zaokrąglonym u nasady ogonem.

Kocięta brytyjskie występują w wielu wariantach kolorystycznych i odcieniach barw. Niektórzy twierdzą, że koty te posiadają około 150 odmian maści. Są to zazwyczaj barwy szarości, bieli lub brązu.

Charakter rasy
Koty te zaliczane są do jednych z bardziej inteligentnych zwierząt domowych. Często charakteryzują się silnym charakterem i umiarkowanym temperamentem. Zazwyczaj nie sprawiają one problemów i żyją z właścicielami w dobrych stosunkach. Są bardzo przyjacielskimi zwierzętami i w zależności od ich kociej „osobowości” mogą być towarzyskie lub bardziej wycofane. Większość kotów brytyjskich lubi pieszczoty, takie jak głaskanie. Jeżeli więc chcemy mieć pupila, z któremu będziemy mogli okazywać czułość, kocięta brytyjskie będą dobrym wyborem.

Domowa hodowla
Koty te są bardzo łatwe w utrzymaniu, musimy jednak przeznaczyć im pewną ilość czasu na czesanie. Poza tym musimy dbać o nie tak jak o inne rasy kotów. Ważne jest utrzymywanie ich kuwety w czystości, okresowe przycinanie pazurów oraz wizyty u weterynarza. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasz pupil jest zdrowy i szczęśliwy.

Jeżeli więc szukamy towarzysza, który wniesie trochę życia do naszego domu, warto rozważyć zakup właśnie kota brytyjskiego, gdyż jest to zwierze, które doskonale sprosta temu zadaniu i będzie naszym towarzyszem przez lata. Przy zakupie kociąt brytyjskich warto zwrócić uwagę na ich rodowód i wybrać takie umaszczenia, jakie najbardziej będzie nam odpowiadało.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena