Chomiki, jamniki, koty brytyjskie, welonki to przykłady różnego rodzaju zwierząt domowych. Praktycznie każdy z nas odczuwa potrzebę opieki nad jakimś stworzeniem. Jeżeli jednak nie możesz się zdecydować, jakie zwierzątko będzie odpowiednie dla Ciebie, przeczytaj ten artykuł.

Data dodania: 2017-03-09

Wyświetleń: 598

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Krótko o zwierzętach domowych

Psy
Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i jest w tym wiele prawdy. Psy są jednymi z najwierniejszych zwierząt, które bardzo szybko przyzwyczajają się do właścicieli i są im posłuszne. Pośród psów każdy znajdzie jakąś rasę dla siebie. Mamy bowiem psy małe, duże, z długą i krótką sierścią. Wszystko więc zależy tylko od naszych preferencji. Należy jednak wziąć pod uwagę, że duże psy mogą nie czuć się zbyt dobrze w mieszkaniach i miejscach, gdzie nie będą miały z byt dużo przestrzeni. Jeżeli więc mieszkamy w mieście lepiej pomyśleć o jakiejś mniejszej rasie psa. Długość życia psów jest uzależniona od ich rasy, jednak te najbardziej „długowieczne” żyją ok. 15 lat.

Koty
Koty to również bardzo częsty wybór dokonywany przez wiele osób, które pragną mieć jakieś zwierzątko. Do najpopularniejszych ras kotów należą koty brytyjskie, syjamskie, amerykańskie, perskie, abisyńskie. Ten rodzaj zwierzaków również bardzo szybko się oswaja, jednak jest to więź zupełnie innego rodzaju niż ta, jaka występuje w przypadku psów. Niemniej koty to również bardzo kochane stworzenia, których hodowla jest bardzo ciekawym doświadczeniem. Jedynym z plusów wyboru kota jest brak konieczności ich wyprowadzania.

Gryzonie
Gryzonie to zwierzęta dużo mniejsze od kotów i psów. Zaliczamy do nich m.in. chomiki, szczury, myszy, szynszyle, fretki czy świnki morskie. Każde z tych zwierząt możemy hodować w odpowiednich rozmiarów klatce dostosowanej do rozmiaru gryzonia. Należy pamiętać, że każdy gatunek gryzonia nieco się od siebie różni i wymaga innej opieki. Wybierając więc tego, który najbardziej nam się podoba, powinniśmy zaznajomić się z zasadami ich hodowli.

Rybki
Jeżeli nie zależy nam na bliskiej więzi ze zwierzakiem i głaskaniu go, dobrym wyborem mogą być rybki akwariowe. Są to zwierzęta, które służą bardziej zaspokojeniu naszych zmysłów estetycznych oraz pozwalają się nieco zrelaksować po ciężkim dniu. Samo urządzanie akwarium dla naszych pupili, jest bardzo ciekawym zajęciem, które pochłania wiele osób. Istnieje wiele gatunków różnych rybek, które można hodować w domu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena