Co warto zobaczyć w Stalowej Woli i czym się po niej poruszać? O tym w dalszej części artykułu.

Data dodania: 2019-01-27

Wyświetleń: 933

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Stalowa Wola, kilka miejsc które warto odwiedzić przy pomocy taxi

Stalowa Wola jest trzecim co do wielkości miastem w województwie podkarpackim. Jest również miastem, w którym powstała jedna z największych hut w naszym kraju. Obecnie liczba mieszkańców miasta wynosi ok. 63 tysiące, ale jeszcze kilkanaście lat temu w mieście żyło prawie 80 tysięcy ludzi. 

Zabytkowy drewniany kościół

Stalowa Wola, mimo że jest trzecim co do wielkości miastem na Podkarpaciu, nie jest bardzo dużym miastem. W większość miejsc bez problemu można dostać się na piechotę. Są jednak również i takie, do których wygodniej podjechać komunikacją miejską lub zamówić taxi. Stalowa Wola ma urok swój specyficzny urok. Jest to miasto, w którym czas biegnie nieco wolniej, a ludzie żyją spokojniej. Jednym z miejsc wartych zobaczenia w Stalowej, jak potocznie mówią na miasto jego mieszkańcy, jest zabytkowy drewniany kościół, który mieści się nieopodal Głównego Urzędu Pocztowego, Sądu oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warto nie tylko zobaczyć drewnianą konstrukcję na zewnątrz, lecz także zajrzeć do środka, gdzie zobaczyć można pięknie ozdobiony ołtarz oraz ściany kościoła.

Stalowowolskie bulwary

Całkiem niedawno w Stalowej Woli powstały nadsańskie bulwary. Jest to miejsce nieopodal rzeki San, pełne zieleni, gdzie można pospacerować, pobiegać czy pojeździć na rowerze. Miejsce to znajduje się jednak na jednym z obrzeży miasta, dlatego dobrym pomysłem będzie zamówienie taxi, by tam wygodnie dojechać i mieć energię na spacer po pięknych zielonych błoniach miasta.

Muzeum w Rozwadowie

Warto również odwiedzić muzeum, które znajduje się w dzielnicy Rozwadów, która była niegdyś oddzielnym miastem. Znajduje się tam wiele ciekawych eksponatów oraz często organizowane są różnego rodzaju wystawy. Muzeum znajduje się jednak w miejscu, do którego stosunkowo trudno dotrzeć na piechotę, dlatego dobrym pomysłem ponownie może okazać się zamówienie taxi.

Stalowa Wola ma jeszcze wiele innych ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Wszystko zależy jednak od tego, co kto lubi i czym się interesuje. Mam nadzieję, że odwiedzając to urocze podkarpackie miasto, odwiedzicie przynajmniej jedną z wymienionych atrakcji.

A jeżeli będziecie potrzebować transportu zawsze możecie zamówić taxi Stalowa Wola

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena